معاون آموزش مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) انبارالوم:

غرور و خودپسندی مانع تحکیم روابط دوستانه میان افراد می شود

شناسه خبر : 74593

1397/12/21

تعداد بازدید : 48

غرور و خودپسندی مانع تحکیم روابط دوستانه میان افراد می شود
معاون آموزش مدرسه علمیه صدیقه طاهره(سلام الله علیها) انبارالوم خودخواهی را یکی از موانع اساسی بر سر راه ایجاد دوستی دانست و افزود: غرور و خودپسندی در افراد مانع تحکیم روابط دوستانه میان آنها می شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، مراسمی به مناسبت شهادت امام هادی(علیه السلام) با حضور طلاب و کارکنان مدرسه علمیه صدیقه طاهره(سلام الله علیها) انبارالوم برگزار شد.

خانم قره داغلی در این مراسم ضمن شهادت امام هادی علیه السلام یادآور شد: متوکل، خلیفه عباسی در ظاهر امام هادی علیه السلام را با احترام و تکریم به سامرا آورد ولی همواره در صدد اهانت و آزار حضرت بود، به طوری که هنگام ورود، حضرت را در کاروانسرای نامناسبی سکونت دادند. اما ایشان قائل بودند که وقتی خداوند به انسان قدر و منزلت می دهد، با این اعمال حقیر نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: ائمه معصوم(علیهم السلام)، همواره راهبر امت و بیان کننده احکام اسلام و قرآن بودند، امام هادی(علیه السلام) نیز واسطه فیض میان آفریدگار و آفریدگان بود که با فروغ عالم تاب دانش و یقین خویش، تاریکی های نادانی را روشن می ساخت.

مبلغ حوزه، یکی از مسائل مهم در زندگی انسان را برقراری پیوند دوستی و صمیمیت با افراد شایسته دانست و توضیح داد: خودخواهی، یکی از موانع اساسی بر سر راه ایجاد دوستی است؛ غرور و خودپسندی در افراد مانع تحکیم روابط دوستانه در میان آنها می شود، باید به ابراز علاقه دیگران به درستی پاسخ گفت و از مصاحبت و معاشرت آنها بهره مند شد.

قره داغلی با اشاره به روایتی از امام هادی(علیه السلام) گفت: خداوند سرپرستی و تدبیر امور کسی که از خدا اطاعت کند را به عهده می گیرد و به آنها عزت و سربلندی می دهد.

وی خاطرنشان کرد: امام علی النقی(علیه السلام) برای نشر احکام اسلام و آموزش و پرورش و شناساندن مکتب و مذهب جعفری و تربیت شاگردان و اصحاب گرانقدر، گام های بلند برداشت و لحظه ای از آگاه کردن مردم و آشنا کردن آنها با حقایق مذهبی دست برنداشت.