«فُطرسانه»؛ سروده‌هایی برای اهل بیت ع

شناسه خبر : 74582

1397/12/21

تعداد بازدید : 51

 «فُطرسانه»؛ سروده‌هایی برای اهل بیت ع
فطرسانه؛ مجموعه سروده‌های آئینی حسین ایزدی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.


به گزارش خبرگزاری کوثر، شعر آئینی یکی از اصیل‌ترین عرصه‌های شعر پی است ک پس از انقلاب اسلامی وارد فضای جدیدی شده است و دوران بلوغ خود را طی می‌کند. دیدار منظم سالانه رهبر معظم انقلاب با شاعران نیز تأکیدی بر اهمیت شعر در فضای انقلاب اسلامی به عنوان عنصری اثرگذار بر اجتماع است.

این روزها و در آستانه 13 رجب المرجب اثری دیگر از سروده‌های آئینی یکی از شاعران جوان أئینی کشور با نام «فّطرسانه» منتشر شده است. «فّطرسانه» گزیده اشعار آئینی حسین ایزدی است که بیشترین حجم اشعار آن مربوط به حضرت زهرا «سلام الله علیها» و حضرت سید الشهدا «علیه السلام» و ایام محرم و صفر است. بخشی دیگر از این کتاب به اشعار مناجات با خدا و نیز مدح برخی از معصومین اختصاص دارد.

جواد حیدری شاعرقدیمی و برجسته کشورمان و مدیرعامل مجمع شاعران اهل بیتدر مقدمه خود بر این کتاب می‌نویسد:

«اشعار زیبای برادر بزرگوار جناب آقای حسین ایزدی مورد پسند خواص و دوستان و شیعیان اهل بیت علیهم السلام بوده و هست.  انس ایشان با علما و آثار علمای ربانی باعث شده که رنگ و بوی روایی و ولایی آثار ایشان به چشم آید.»

این کتاب علاوه بر مدح و مرثیه از رویکرد سیاسی اجتماعی نیز برخوردار است و گاه در قالب مناجات یا مدح یا مرثیه سخن از مسائل سیاسی و اجتماعی نیز به میان می‌آورد.

با توجه به نزدیک بودن ایام میلاد امیرالمؤمنین «علیه السلام» بخشی از اشعار این کتاب درباره این حضرت را مرور می‌کنیم:

نمی‌رسیم به عرض خدا، بدون علی
نمی‌رسد به اجابت دعا، بدون علی
نبود لحظه‌ای حتی، علی بدون خدا
نبود لحظه‌ای حتی خدا، بدون علی
علی علی شده ذکر پیمران شب و روز
شوند غرق بلا، انبیاء بدون علی

کتاب فطرسانه در قطع رقعی در170 صفحه و قیمت 15 هزار تومان به قلم حسین ایزدی  توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.
 
علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت manvaketab.ir با 20 درصد تخفیف اقدام نمایند و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه 3000141441 کتاب را با پست رایگان دریافت کنند.