دردسرهای یک کودک نابغه خواندنی شد

شناسه خبر : 74581

1397/12/21

تعداد بازدید : 53

 دردسرهای یک کودک نابغه خواندنی شد
«سوفی نابغه» داستان دختری باهوش با مشکلات خاص اوست. این اثر به تازگی با ترجمه نوشین ابراهیمی از سوی انتشارات پیدایش برای گروه سنی ج به چاپ رسیده است.


به گزارش خبرگزاری کوثر، جدیدترین رمان کودک انتشارات پیدایش داستان دختر نابغه‌ای است به نام سوفی سایمون که مشکلات ویژه و خاصی نسبت به هم سن و سالان خود دارد. «سوفی نابغه»، نوشته لیسا گرف با ترجمه نوشین ابراهیمی برای گروه سنی ج منتشر شده است. کتاب درباره سوفی، دغدغه‌ها و مشکلات اوست،‌ اما در بخش‌های مختلف کتاب، به همراه داستان سوفی، داستان هم‌کلاسی‌های دیگر او نیز روایت می‌شود.

«سوفی نابغه» در قالب داستان بلند نوشته شده که با استفاده از زبان طنز و ورود شخصیت‌های جدید و جذاب، داستان خواندنی را برای نوجوانان روایت می‌کند. در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم:

سوفی سایمون نابغه بود. دو ساله بود که الفبای روسی را از اول به آخر و به عکس از حفظ می‌گفت.سوفی سایمون دانش‌آموز کلاس سوم و بسیار باهوش است. در اوقات فراغتش حسابان می‌خواند و کرم‌های خاکی را جراحی می‌کند. اما مادر و پدرش دوست دارند دخترشان معمولی باشد و با دوستانش به استخر و گردش برود. اما سوفی حالا در فکر پول درآوردن است. چند نفر از همکلاسی‌های سوفی با پدر و مادرشان مشکل دارند. سفی با هوش فوق‌العاده‌اش، هم به آنها کمک می‌کند و هم پول درمی‌‌‌آورد. اما خودش گرفتار می‌شود.

اگر پدر و مادرش بفهمند که او از حل مشکلات دیگران پول درآورده چه می‌کنند؟ حالا این سوفی است که به دردسر افتاده...

حالت جدی سوفی در تمام داستان غافلگیرکننده جذاب است... این کتاب مناسب بلندخوانی نیز هست.

انتشارات پیدایش «سوفی نابغه» را در هزار نسخه و به قیمت 18 هزار تومان روانه بازار کتاب کرده است.