نماینده مردم استان فارس در خبرگان رهبری :

تبلیغ چهره به چهره در جذب افراد متدین به حوزه موثر است

شناسه خبر : 74577

1397/12/21

تعداد بازدید : 112

تبلیغ چهره به چهره در جذب افراد متدین به حوزه موثر است
عضو مجلس خبرگان رهبری بر لزوم تبلیغ چهره به چهره برای جذب افراد متدین و نخبه به حوزه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، آیت الله دستغیب در دیدار با معاون امور حوزه های علمیه خواهران کشور حجت الاسلام و المسلمین واحدی و مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس حجت  الاسلام والمسلمین محمودی در محل مدرسه فاطمیه(سلام الله علیها) شیراز، با بیان اینکه در مدرسه فاطمیه(سلام الله علیها) طلیعه مطلوبی ملاحظه می شود، انسجام، اتحاد و همفکری کارکنان این مدرسه را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: هر قدر اخلاص بیشتر باشد طبیعتا برکات الهی نیز بیشتر خواهد شد.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ به گزینش طلاب اشاره و تصریح کرد: توجه بیشتر به کیفیت و البته کمیت یکی از موضوعاتی است که در حوزه های علمیه برادران مورد توجه است بنابراین برای اینکه کیفیت افزایش یابد در گزینش ها تجدید نظر شود.

وی به لزوم تبلیغ چهره به چهره برای جذب افراد متدین و نخبه به حوزه اشاره کرد و افزود: پیگیری این امر در ضمن جلسات بیان شده است، اعلام آمار و ارتباط با آموزش و پرورش بسیار مطلوب است، اما باید استعداد های علمی و معنوی را شناسایی و جذب کرد.

آیت الله دستغیب به مشکلات مدرسه فاطمیه نیز اشاره کرد و گفت: به دنبال زمینی برای ساخت مدرسه هستیم، البته وعده ای هم از قم داده شده، هرچند به مشکلات مالی آگاه هستیم.

وی بیان کرد: سفرهای مکرر مسئولان حوزوی نشان از اهتمام در جهت گسترش کمی و کیفی حوزه های استان ها و شهرستان ها دارد و تحولات اخیر و ارائه خدمات، توفیقاتی را نصیب حوزه های علمیه خواهران کرده است.