مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان:

بهترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران ایجاد یک حکومت الهی بر مبنای فقه شیعی بود

شناسه خبر : 74570

1397/12/21

تعداد بازدید : 48

بهترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران ایجاد یک حکومت الهی بر مبنای فقه شیعی بود
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان بهترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران را ایجاد یک حکومت الهی بر مبنای فقه شیعی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اصفهان، حجت الاسلام  والمسلمین بهرامی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در نشست تخصصی اندیشوران انقلاب اسلامی ایران اظهارداشت: ایجاد حکومت الهی آرزوی انبیا در قرن های گذشته بوده است تا حکومت در خدمت بشریت باشد و بشر به تکامل و سعادت برسد.
وی ادامه داد: بهترین و شایسته ترین افراد در حد عصمت باید متولیان یک حکومت اسلامی شوند ولی متاسفانه با حرکت سقیفه این مسیر نورانی عوض و منحرف شد، انحرافی که هنوز بشریت دارد خسران این حرکت را می‌بیند.
وی با اشاره به اینکه سقیفه مانع از تشکیل یک حکومت الهی شد، افزود: در غیبت صغرا و زمان غیبت کبرا نگذاشتند انسان های شایسته حکومت را در دست بگیرند تا اینکه به برکت خون شهدا و رهبری آن فرزانه دوران حضرت امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی پیروز و حکومت الهی بر پایه فقه شیعی شکل گرفت.
وی با تاکید بر اینکه ما مدعی نیستیم که فرهنگ الهی و دستورات الهی در این چهل سال به طور کامل اجرا شده است افزود: بهترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران ایجاد یک حکومت الهی بر مبنای فقه شیعی بود و این بسیار ارزشمند است.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی انقلاب را برخاسته از حوزه‌های علمیه دانست و افزود: تاسیس حوزه های علمیه خواهران یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی بود و امروز شاهد هستیم که بیش از ۵۰۰ حوزه علمیه خواهران در سراسر کشور فعال هستند، همچنین در استان اصفهان نیز بیش از ۵۰ حوزه علمیه خواهران فعالیت می‌کند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان  با تاکید بر حفظ انقلاب و دستاوردهای آن اظهار داشت:  مطالبه های مردمی و حکومت برای کارهایی که حوزه های علمیه آن را انجام نداده و یا از آن غفلت کرده‌اند باید مورد دقت واقع شود.
وی با بیان اینکه امروز با چالش‌های جدی در جامعه مواجه هستیم، افزود: اگر دستاوردهای علمی و تربیتی زنان در جامعه و یا نشست های علمی تخصصی زنان و یا تحصیلات عالی مطالعات زنان را نداشته باشیم در برابر این چالش ها کم می‌آوریم.
حجت الاسلام بهرامی با بیان اینکه ما امروز با چالش طلاق، چالش تبیین نظام  خانواده  در جامعه رو به رو هستیم و این ها طلب هایی است که از حوزه های علمیه می شود و نیازهای جامعه امروزی است که باید برای آن پاسخ داشته باشیم اظهار داشت: امروز دیگر دشمنان به فکر جنگ سرد نیستند و از طریق نفوذ فرهنگی با ما مقابله می‌کنند که متاسفانه تا حدودی نیز موفق بودند فرهنگ حاکم بر خانواده ها فرهنگ اسلامی و سبک زندگی سبک زندگی دینی نیست و این وظیفه حوزه‌های علمیه است که حرکت های نویی را برای مقابله آغاز کنند.
وی تاکید کرد: اجرای گام دوم انقلاب که رهبری تبیین فرمودند بر عهده ماست و دهه آینده باید دهه تحول عظیم فرهنگی و تربیتی در جامعه باشد.