استاد حوزه:

جریان جعلی شیعه نما در حال رشد و نمو است

شناسه خبر : 74448

1397/12/23

تعداد بازدید : 182

 جریان جعلی شیعه نما در حال رشد و نمو است
خانم خزاعی استاد حوزه یکی از جریان هایی که در چند سال اخیر شکل گرفته و در حال رشد و نمو است را جریان جعلی شیعه نما معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از فارس، خانم خزاعی در نشست پژوهشی، به تشریح تفکرات تشیع انگلیسی و تشیع اسلامی در بین طلاب پرداخت.

وی گفت: یکی از جریان هایی که در چند سال اخیر  در حال رشد و نمو است ،  جریان جعلی شیعه نماست ،  این جریان به خصوص در بیت یکی از مراجع تقلید یعنی شیرازی ها فعالیت می کند.
خزاعی گفت: تاریخچه این جریان انحرافی را باید در بررسی زندگینامه فرزندان سید مهدی شیرازی یافت، فرزندان سید مهدی چهار پسرهستند، که سید محمد؛ پسر ارشد وی در ابتدای ورود امام خمینی(ره) به کربلا خیلی از امام استقبال و حتی برگزاری نماز جماعت در حرم امام حسین( علیه السلام ) را به حضرت امام پیشنهاد دادند، ولی پس از رحلت آیت الله حکیم با بیان مسأله مرجعیت روابط وی با حضرت امام تیره شد.

استاد حوزه در ادامه بیان کرد: مسأله مرجعیت سید محمد را مراجع آن زمان تأیید نمی کردند، به ناچار وی به کویت عزیمت کرد و از آنجا شروع به مخالفت با انقلاب ایران نمود. حتی پس ازمرگ وی اطرافیانش تشییع جنازه وی را تبدیل به یک بلوای سیاسی کردند،  پس از وی سید صادق و دیگران دشمنی علنی با امامین انقلاب داشته و در فتنه 88 هم نقش ایفا کردند.

خزاعی گفت: از مهم ترین اقدامات این جریان انحرافی، تشویق عزاداران حسینی به قمه زدن بود، زیرا آن ها با این روش باعث شدند که شیعیان از دید جهانیان افرادی خشن و خونریز معرفی شوند.
استاد حوزه عنوان کرد: اقدام دیگر آن ها نامگذاری نهم تا پانزدهم ربیع الاول به نام هفته برایت،  یعنی دقیقا زمانی که جمهوری اسلامی آن را هفته وحدت نامید تا بتوانند به توهین مقدسات دینی سنی ها بپردازند،  همچنین تعیین 17 ماه مبارک رمضان به عنوان جشن وفات عایشه همسر پیامبر، که با این عمل قبیحشان انتشار تشیع در جهان اسلام کند گردد.

وی در آخرگفت: این فرقه هم از نظر فرهنگی و هم از نظر امنیتی خطرناکند و علت آن نیز سازمان یافتگی این جریان، حمایت مالی گسترده از سوی خارجی ها و در اختیار داشتن امپراطوری رسانه ای می باشد،  پس باید بسیارآگاه و به هوش باشیم؛ چون سابقه عداوتشان با شیعه برهیچکس پوشیده نیست.