آیت الله العظمی سبحانی:

فضای مجازی نباید رها باشد

شناسه خبر : 74440

1397/12/18

تعداد بازدید : 38

فضای مجازی نباید رها باشد
حضرت آیت‌الله سبحانی گفتند: هر آنچه که در قلب سلیم کاشته شود شاهد همان خروجی هم خواهیم بود.به گزارش خبرگزاری کوثر، حضرت  آیت‌الله سبحانی در دیدار وزیر آموزش و پرورش در سخنانی با تبریک حلول ماه رجب، اظهار داشتند: قرآن کریم موضوع تزکیه را بر تعلیم مقدم دانسته است.
 
وی افزودند: این امر در طبیعت نیز حاکم است و کشاورزان ابتدا علف‌های هرز را از زمین کشاورزی بر می‌کنند و بعد از آن به کشاورزی می‌پردازند.
 
*معلمان باید به صورت عملی اسوه و الگوی اخلاق باشند
 
استاد برجسته حوزه علمیه قم به با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) خود معلم اخلاق بوده است، اظهار داشتند: معلمان ما نیز باید خود را به سجایای اخلاقی مجهز کنند تا بتوانند در تربیت دانش آموزان موفق باشند.
 
ایشان بیان داشتند: معلمان می‌بایست به صورت عملی اسوه و الگوی اخلاق باشند به همین دلیل آموزش و پرورش می‌بایست در انتخاب معلمان و همچنین محتوای آموزشی دقت لازم را داشته باشد.
 
*نباید ارتباط با جهان را قطع کنیم
 
آیت الله سبحانی با بیان اینکه افزودند: نباید ارتباط با جهان را قطع کنیم در عین حال باید به این موضوع هم توجه داشت که هر کشوری فرهنگ و آموزه‌های مخصوص خود را دارد که آنان را باید رعایت کند.
 
وی تأکید کردند: هر آنچه که در قلب سلیم کاشته شود شاهد همان خروجی هم خواهیم بود.
 
ایشان با بیان اینکه ۱۴ میلیون دانش‌آموز در کشور سرمایه بزرگ آموزش و پرورش هستند، بیان داشتند: آموزش و پرورش نسبت به تربیت دانش آموزان مسئول است چرا که دانش آموزان امانت‌هایی در دست این وزارتخانه هستند.
 
این مرجع تقلید با بیان اینکه متأسفانه فضای مجازی آسیب‌هایی را متوجه دانش آموزان می‌کند، افزودند: فضای مجازی نباید رها باشد و آموزش و پرورش در این زمینه مسئولیت سنگینی به عهده دارد.