مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم در نشست مدیران استانی:

رشته‌های متناسب با مباحث بانوان طراحی شود

شناسه خبر : 74435

1397/12/19

تعداد بازدید : 89

رشته‌های متناسب با مباحث بانوان طراحی شود
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم با تأکید بر ضرورت طراحی رشته‌های متناسب با مسائل بانوان گفت: اگر رشته‌هایی را که بیشتر متناسب با مباحث زنان است را طراحی کنیم می‌توانیم نقش حوزه علمیه خواهران و برند علمی این نهاد را معتبرتر و نمایان‌تر کنیم.به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت‌الاسلام والمسلمین ضمیری در نشست فصلی مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، اظهار کرد: تحقیقات میدانی جامعه‌شناختی برای مسائل حوزه‌های علمیه خواهران امری ضروری است که به نظر من باید نسبت به آن اقدام کنیم تا برای عملکرد خود یک نگاه علمی و آماری داشته باشیم.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم افزود: پرورش استاد، مربی و مدیر برای مدارس علمیه خواهران مسئله دیگری است که باید عملیاتی شود چراکه ما برای تأمین این نیروها به‌ویژه در سطح سه مشکلاتی داریم.
وی با تأکید بر ضرورت طراحی رشته‌های متناسب با مسائل بانوان ابراز کرد: اگر رشته‌هایی را که بیشتر متناسب با مباحث زنان است را طراحی کنیم می‌توانیم نقش حوزه علمیه خواهران و برند علمی این نهاد را معتبرتر و نمایان‌تر کنیم.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم ادامه داد: باید تلاش‌های زیادی برای به بالا بردن کیفیت علمی خواهران طلبه صورت بگیرد و در صورت نیاز برخی از کتاب‌های درسی در نظام آموزشی تغیر یابند.
در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد جعفری بیان کرد: برنامه‌هایی و مهارت‌هایی که در مدارس علمیه خواهران برای طلاب خواهر در نظر گرفته می‌شود قطعا باید با نقش زن بودن هماهنگ و سازگار باشد.
مدیر حوزه علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد افزود: وقتی تفاهم‌نامه‌‌ای توسط مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با نهادهای دیگر منعقد می‌شود باید ابلاغات لازم از طرف مرکز و نهاد مربوطه به استان‌ها صورت گیرد تا اطلاع‌ کافی برای بهره‌مندی از این تفاهم‌نامه‌ها در استان ها ایجاد شود.