مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه در نشست مدیران استانی:

مهم‌ترین اقدام برای تأثیرگذاری بیشتر حوزه رسیدن به استقلال مالی است

شناسه خبر : 74434

1397/12/19

تعداد بازدید : 71

مهم‌ترین اقدام برای تأثیرگذاری بیشتر حوزه رسیدن به استقلال مالی است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه بابیان اینکه استقلال حوزه‌های علمیه یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید برای تأثیرگذاری بیشتر حوزه اقدام کنیم، گفت: اگر حوزه‌های علمیه در مقابل فعالیت‌های هنجارشکنانه منفعل نباشد بسیاری از فسادها و بی‌حجابی‌ها کاهش پیدا می‌کند.


به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت‌‌الاسلام والمسلمین محمدی در نشست‌ فصلی مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، با اشاره به راهبرد مدرسه محوری حوزه‌های علمیه خواهران بیان کرد: رویکردی که حوزه‌ علمیه خواهران در نظر گرفته راهبردی، ارزشمند و مناسب با گام دوم انقلاب اسلامی است، اما برای مورد پذیرش قرار گرفتن و عملیاتی شدن آن باید مقدمات و الزامات زیادی رعایت شده و عناصر مرتبط با این رویکرد هماهنگ شوند.
مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان زنجان افزود: در این رویکرد جدید نیروهای موجود در مدارس و ستاد در استان‌ها باید مهارت کافی داشته باشند و رابطه میان ستاد و مدارس علمیه خواهران نیز اصلاح شود.
در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی مدیر حوزه علمیه خواهران لرستان با تأکید بر ضرورت ایجاد منابع پایدار در مدارس علمیه خواهران گفت: به نظر بنده با توجه به روند خصوصی‌سازی آموزش‌وپرورش که امروز شاهد آن هستیم، حوزه‌های علمیه خواهران می‌توانند مدارسی تأسیس کرده و از ظرفیت حوزه‌های علمیه خواهران در این عرصه نیز استفاده شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین فاضلی مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه استقلال حوزه‌های علمیه یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید برای تأثیرگذاری بیشتر حوزه اقدام کنیم، عنوان کرد: اگر حوزه‌های علمیه در مقابل فعالیت‌های هنجارشکنانه منفعل نباشد بسیاری از فسادها و بی‌حجابی‌ها کاهش پیدا می‌کند.