معاون امور حوزه های کشور:

میزان نیاز به خداوند با شناخت او مشخص می شود

شناسه خبر : 74399

1397/12/23

تعداد بازدید : 122

میزان نیاز به خداوند با شناخت او مشخص می شود
معاون امور حوزه های کشور گفت: با شناخت درست خداوند میزان نیاز انسان به او برای رسیدن به علم حقیقی مشخص می شود.

به گزارش خر گزاری کوثر از استان فارس ،  حجت‌الاسلام والمسلمین واحدی معاون امور حوزه‌های کشور به همراه مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس با مدیر؛ معاونین، اساتید و طلاب مدرسه معصومیه(سلام الله علیها) شیراز دیدار کرد.

 حجت‌السلام والمسلمین واحدی در این دیدار ضمن بیان حدیث امام علی(علیه السلام) عنوان کرد : علم یعنی خداوند را به اندازه ای که به او نیاز داری عبادت کنی ،  به اندازه طاقتت بر آتش جهنم معصیت کنی و برای دنیایت به اندازه ای که در آن عمر می کنی کار کنی ،  برای آخرتت به اندازه ای که در آن باقی می مانی عمل کنی .

وی تصریح کرد: برای رسیدن به علم حقیقی نیاز به خداشناسی، خودشناسی،  معاد شناسی  و دنیا شناسی داریم و با شناخت خدا و خود، مقدار نیاز به عبادت،  با شناخت دنیا مقدار کار ضروری برای دنیا و با شناخت معاد مقدار فعالیت برای آخرت مشخص می‌ شود.

معاون امور حوزه‌ها گفت: زندگی را باید ازگنجشک یاد گرفت نه ازمورچه، زیرا مورچه بی هدف بدون اینکه به دردش بخورد، آذوقه حتی سنگ وآهن هم جمع می‌کند اما گنجشک به اندازه نیاز روزانه‌اش ارتزاق کرده و نگران بعد نیست و هیچ  گنجشکی هم ازگرسنگی نمرده است  لذا برای دنیا که اول و آخردارد باید کمتر ازآخرت که اول و اخرندارد، تلاش کرد چون دنیا سراب و آخرت آب است.