مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان:

طلاب با فرهنگ فاطمی عجین شوند

شناسه خبر : 74272

1397/12/16

تعداد بازدید : 59

طلاب با فرهنگ فاطمی عجین شوند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان بر ضرورت عجین شدن طلاب با فرهنگ فاطمی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کوثر از اصفهان،حجت‌الاسلام و المسلمین «غلامرضا بهرامی» مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در جمع طلاب جامعه المصطفی العالمیه اصفهان گفت: در حدیث قدسی فرمود: یا رسول الله همه عالم هستی را فقط به خاطر این بود که می خواستم شخصیت بی‌نظیری به نام محمد بن عبدالله خلق کنم و اگر تو نبودی عالم و آدم را خلق نمی کردم، اما اگر علی نبود تو را خلق نمی کردم و اگر فاطمه نبود شما هر دو را نیز خلق نمی کردم لذا به این خاطر است که فداها ابوها.
وی تاکید کرد: ما از زهرای اطهر(سلام الله علیها) فقط مصیبتی شنیده ایم، فداها ابوها رابطه پدر و دختری نیست او شخصیت بی‌نظیری است که نتیجه و خلاصه هستی است و اینجا معلوم می شود غضب الهی از غضب فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) است.
وی با بیان اینکه حدیث«فاطمة بضعة منی» شاید به معنی فاطمه بخشی از وجود من است باشد، تاکید کرد: ما به شناخت حضرت صدیقه طاهره(سلام الله علیها) دستی نداریم و کوچک تر از آنیم که فاطمه را بشناسیم ولی کمال افتخار و سعادت ماست که راه باریک و نزدیکی به این اقیانوس نورانی پیدا کنیم و از آن بهره مند شویم.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی ابراز داشت: فلسفه وجودی حوزه علمیه خواهران این است که بتوانیم با فرهنگ فاطمی و علوی آشنا شویم و بتوانیم این فرهنگ را در جامعه گسترش بدهیم و اگر ارتقا سطح وجودی و علمی پیدا نکنیم درس خواندن در حوزه علمیه  ارزشی ندارد، طلبه حوزه علمیه باید یک جامعه باشد که با فرهنگ فاطمی عجین شود و برای او ماندگار شود نه اینکه فقط درس خوانده و فارغ التحصیل حوزه شود، آیا خواندن دروس حوزوی به تنهایی ما را به نتیجه می رساند؟
وی با طرح این سوال که آیا می شود انسان با فراگیری علوم ظاهری مبین فرهنگ الهی باشد، افزود: در جامعه المصطفی انسان احساس می کند در یک جامعه بین المللی صحبت می کند چون هر کدام از شما در سطح دنیا به تبلیغ خواهید پرداخت، اگر بهره وری معنوی نداشته باشیم علوم ظاهری خیلی کاربرد ندارد
وی تاکید کرد: باید انس و اتصال به عالم غیب و علوم آسمانی پیدا کنیم، زیرا کسانی موفق و تاثیر گذار بوده اند که ارتباط  معنوی داشته اند، اگر مناجات شبانه، ارتباط معنوی و توسل همیشگی و زیارت علی بن ابیطالب(علیه السلام) وجود نداشت، آیا خمینی، خمینی می شد؟
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی ادامه داد: طلاب باید در قرآن غور کنند و جانشان با قرآن آمیخته باشد و با قرآن انس بگیرند چرا که قرآن بهترین کتاب راهنما است که نیاز به فهم عمیق نیز دارد.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با بیان اینکه فراتر از کتاب و درس خواندن چیز دیگری نیز لازم است که آن فهم قرآن است، اضافه کرد: باید یک اتفاق دیگری در زندگی ما بیفتد که راه آن توسل، تهجد و نماز شب است، مانند شیخ انصاری که هر روز نماز جعفر طیارش ترک نمی شد در حالیکه در فقر مطلق زندگی می کرد ولی این فقر را پذیرفته بود.
وی تاکید کرد: حوزه برای رساندن ما معرفت آمده است، تا ما را تبدیل به  انسانی کامل کند و ما را به معرفت اهل بیت(علیهم السلام) برساند تا راه صحیح را طی کنیم و به حیات طیبه برسیم.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با تاکید بر اینکه باید به معنای واقعی وارد میدان طلبگی شویم تا بر روی جامعه تاثیرگذار شویم، اظهار داشت: باید عالم ربانی و الهی شویم در غیر این صورت طی کردن مدارج و کسب مدارک علمی در حوزه های علمیه به تنهایی مفید نیست.
وی تاکید کرد: باید مصداق عالم ربانی شویم که مجالست با آنها مردم را به یاد خدا می اندازد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با تاکید بر اینکه قرآن محور زندگی ماست و کتاب مکتوب هدایت بشر است، افزود: قرآن کتاب آموزشی تدریس است که هر لحظه باید بخوانیم و هر لحظه ما را به ارتقاء معنوی می رساند، نماز هم همین گونه است و نماز امروز با نماز فردا متفاوت است و این تکرار نیست و هر آیه قرآن و هر تکرار آیات قرآن الهی«ثبت علی قلبی» و هر لحظه تکامل است و هر لحظه تثبیت قران در درون و جان ماست.
وی تاکید کرد: اگر به حیات طیبه برسیم می توانیم مبلغ دین باشیم و تمام زندگی با خواندن قران تحت تاثیر قرار گرفته و نورانی می شود و علوم حوزوی منهای ارتباط معنوی با علوم آسمانی کاربرد ندارد.