استاد حوزه:

محبت خدا را برای نماز خوان شدن فرزند در دل او بیندازید

شناسه خبر : 74265

1397/12/23

تعداد بازدید : 155

محبت خدا را برای نماز خوان شدن فرزند در دل او بیندازید
خانم پیوسته استاد حوزه یکی از راهکارهای نماز خوان کردن فرزندان را مدیریت عاطفی و ایجاد محبت خدا در دل فرزندان دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم پیوسته در جلسه اخلاقی تربیتی با موضوع«راه کارهای جذب فرزندان به نماز» در حضور طلاب و کادر در مدرسه علميه الزهرا(سلام الله علیها) كازرون گفت: رسول اکرم(صلی الله علیه ) فرموده اند که وای بر کودکان آخرالزمان از پدرانشان،  گفته شد که  ای رسول خدا، از پدران مشرکشان؟ فرمود: نه، از پدران مؤمنشان که چیزی از واجبات و فرائض را به آنها نمی‌آموزند و وقتی هم که فرزندانشان بیاموزند، مانع آنها می‌شوند.

وی همچنین عنوان کرد: در سیره ایشان است که تا چهل صبح درب خانه حضرت زهرا(سلام الله علیها ) می زدند و سه مرتبه ندا می دادند الصلاه و سپس آیه تطهیر را قرائت می فرمود، با وجود اینکه حضرت  برای اقامه نماز نیاز به یادآوری نداشت.

استاد حوزه در ادامه خاطر نشان کرد: برای تربیت دینی فرزندان باید تلاش کرد و با مدیریت عاطفی و روانی آن ها را به سوی عبادت به خصوص نماز کشاند، برای این عمل راهکارهایی وجود دارد که از جمله می توان به تشویق فرزندان با محبت و دادن هدیه، اذان گفتن پدر با صدا به صورتی که کمی صدا در خانه بپیچد، محبت خدا را در دل فرزندان انداختن، زمانی که پدر یا مادر خود به نماز می ایستند با لباس خاص و معطر کردن فضا و حتی درست کردن مکانی مخصوص و معنوی در گوشه ای از خانه اشاره کرد.

خانم پیوسته در پایان گفت: اگر فرزند محبت خدا را در دل داشت ادب را به صورت مضاعف رعایت می کند وهمین ادب او را از ارتکاب گناه باز می دارد.