معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران:

طلاب توانایی نشر معارف قرآنی را داشته باشند

شناسه خبر : 74114

1397/12/14

تعداد بازدید : 105

طلاب توانایی نشر معارف قرآنی را داشته باشند
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه مبلغات و طلاب باید توانایی نشر معارف قرآنی در میان جامعه را داشته باشند تا قرآن مهجور نماند گفت: قرآن کتاب هدایت، داروخانه معرفت الهی و معدن علم و حکمت است.


به گزارش خبرگزاری کوثر، خانم معصومه ظهیری در کارگاه آموزشی که پیش از ظهر امروز با عنوان «تبلیغ چهره به چهره در عید نوروز» در سالن همایش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد بیان کرد: ورود به ماه رجب مقدمه‌ای برای انسان است تا دل خود را خانه‌تکانی کرده و بستری فراهم کند تا برات ورود پاکیزه به ماه رمضان را داشته باشد، ماه رجب ماه استغفارِ غبارزدادیی از دل و رسیدن به کمال است.
وی با اشاره به تقارن ماه رجب با ایام سال نو اظهار کرد: وقتی سال نو می‌شود سعی می‌کنیم کدورت‌ها را از بین برده و فضایی برای زدودن کینه‌ها ایجاد کنیم، هم‌زمان شدن ماه رجب با عید فرصت بسیار خوبی برای بهره‌مند شدن از فیوضات این ماه مبارک است.
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران عنوان کرد: رجب ماه امید است و انسان‌ها در این ماه بیش‌ازپیش نسبت به رحمت الهی طمع دارند، این ماه پرفضیلت فرصتی است که خود را بیش از گذشته در پلکان کمال انسانی قرار دهیم.
خانم ظیهری ادامه داد: ایام البیض امسال و میلاد امام علی(ع) با 29 اسفند و ورود به سال جدید مصادف شده است و سالی که با نام امام علی(ع) رقم می‌خورد، سال عظمت، بزرگی و قدرت نام خواهد گرفت.
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌‌های علمیه خواهران تشریح کرد: از تکالیف طلاب و مبلغات این است که از فرصت‌ها و لحظات استفاده کرده و در جمع‌ خانواده‌ و خویشاوندان برای گسترش معارف دینی در جامعه تلاش ‌کنند و به همین دلیل این کارگاه آموزشی تبلیغ چهره به چهره در ایام نوروز تدارک دیده شد.
وی ابراز کرد: امام علی(ع) در نامه‌ای خطاب به امام حسن می‌فرمایند: «یا بنی احی قلبک بالموعظه و نوره بالحکمه و امته بالزهاده» زهد به معنای تزکیه و کنترل نفس و مدارای با دل است تا هر آنچه هواهای نفسانی به دل تحمیل می‌کند را فراهم نکنیم، امروز نیز در این شرایط اقتصادی باید مدیریت و کنترل نفس داشته باشیم.
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه مبلغات و طلاب باید توانایی نشر معارف قرآنی در میان جامعه را داشته باشند تا قرآن مهجور نماند افزود: قرآن کتاب هدایت، داروخانه معرفت الهی و معدن علم و حکمت است.