رهبران ادیان در کربلا گردهم می‌آیند

شناسه خبر : 74037

1397/12/13

تعداد بازدید : 216

رهبران ادیان در کربلا گردهم می‌آیند
چهارمین گردهمایی فرهنگی رهبران و نمایندگان ادیان و مذاهب عراق، ۱۶ اسفندماه در حرم امام حسین(ع) در شهر کربلا برگزار می‌شود.به گزارش خبرگزاری کوثر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی imamhussain.org؛ طلال کمالی، ناظر برگزاری این گردهمایی در این باره گفت: این گردهمایی به همت آستان حسینی برگزار می‌شود و جمعی از رهبران و نمایندگان ادیان و مذاهب عراق، دانشگاهیان و اساتید حوزه‎های علمیه در این گردهمایی حضور دارند.

وی با بیان این که گردهمایی مذکور با هدف ایجاد گفتمان دینی میانه‌رو و اعتدال‌گرا، تفاهم و تقویت همزیستی میان گروه‎های مختلف عراقی برگزار می‎شود، تصریح کرد:  «چگونگی هم‌زیستی شهروندان با شعار انسانیت و هویت ملی» مهم‌ترین محور این گردهمایی است.

کمالی در ادامه افزود: کاردینال رافائل لوییس ساکو، اسقف اعظم کلیسای کلدانی عراق و جهان به نمایندگی از مسیحیان، شیخ ستار جبار از صائبین مندائی و نمایندگانی از ایزدی‌ها، اداره اوقاف اهل سنت، اداره اوقاف شیعیان و سازمان یونسکو در این گردهمایی حضور خواهند یافت.

وی افزود: براساس برنامه ریزی‎های انجام شده این گردهمایی روز پنجشنبه (۱۶ اسفندماه) در صحن حرم امام حسین(ع) در کربلا برگزار می‎شود.