انتشار مقاله «قرآن و حقوق بشر» در سریلانکا

شناسه خبر : 74034

1397/12/13

تعداد بازدید : 76

انتشار مقاله «قرآن و حقوق بشر» در سریلانکا
مقاله «قرآن کریم و حقوق بشر» با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در سریلانکا به زبان تامیل منتشر شد.


به گزارش خبرگزاری کوثر، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ وبلاگ «تودو thoothu» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اقدام به نشر مقاله‌ «قرآن کریم و حقوق بشر» به زبان تامیل کرد.

در این مقاله ضمن اشاره به تلاش امام خمینی(ره) برای به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی، تأکید شده است که این انقلاب توانست مردم ایران را از بندگی غرب و اروپا رها سازد و فضایی آرام برای زندگی و تفکر کردن مردم ایران فراهم سازد، زیرا بدترین نمونه نقص حقوق بشر، موضوع به استعمار درآوردن ملت‌هاست که انقلاب اسلامی با کمک گرفتن از اسلام، قرآن و هدایت‌های آن توانست به رفع این نقیصه حقوق بشری در ایران بپردازد.

در ادامه مقاله آمده است: در مقابل، قدرت‌های جهانی برای پیشگیری از گسترش این تفکر اسلامی و قرآنی، دست به کار شده و در خصوص اسلام هراسی تلاش کرده‌اند که مهم‌ترین تلاششان این است که خشونت تبلیغ می‌کنند.

این مقاله در ادامه، مواردی از قرآن کریم را که بیشترین و خالص‌ترین حقوق را برای انسان قائل شده‌اند، همچون حق حیات و مقدس دانستن زندگی انسان‌ها و ارزش آنها، حفظ کرامت و عزت نفس انسان‌ها  و عدالت و لزوم اجرای آن را متذکر شده است.