مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان:

حوزه علمیه اصفهان برای کشور الگو و تاثیرگذار باشند

شناسه خبر : 73841

1397/12/11

تعداد بازدید : 59

حوزه علمیه اصفهان برای کشور الگو و تاثیرگذار باشند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، حوزه علمیه اصفهان را برای کشور الگو و تاثیرگذار دانست

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کوثر اصفهان، حجت الاسلام والمسلمين بهرامی در مراسم کلنگ زنی احداث ساختمان جدید مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) مبارکه با  تبریک میلاد سیده نساء عالم  اظهار داشت: با وجود حوزه های اصفهان ظرفیت بالا و بسیار خوبی در اصفهان ایجاد شده است.
حجت الاسلام والمسلمين بهرامی ابراز داشت: با توجه به ظرفیت بالای بانوان طلبه، باید نگاه ها را به حوزه علمیه خواهران عوض کنیم.
وی با بیان اینکه بیش از نیمی از جمعیت کشور زنان متاثر در مشاغل متفاوت هستند، عنوان کرد:  بیش از ۶ هزار و 500 نفر خواهر در استان اصفهان در سطح ۲ و 3 و تعداد محدودی هم در سطح ۴ به تحصیل مشغول می باشند.
حجت الاسلام والمسلمين بهرامی خاطر نشان کرد: بیش از هفت هزار نفر از حوزه های علمیه خواهران استان اصفهان فارغ التحصیل شده اند و این ظرفیت بالایی است.
وی یادآور شد: از میان نخبگان حوزوی 11 درصد خانم و 6 درصد از آقایان هستند که بخش قابل توجهی از انان از استان اصفهان می باشند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان از مسئولان شهرمباركه خواست همت بگمارند  تا در آینده نزدیک ساختمان مدرسه علميه الزهرا(سلام الله علیها) بهره برداری شود.
وی افزود: این ساختمان با 20 میلیارد ریال اعتبار در زمینی به مساحت سه هزارو 500 متر مربع تا سال آینده احداث خواهد شد.