مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

زندگی کوتاه و پربرکت حضرت فاطمه(س) درسی برای زنان مبارز و انقلابی باشد

شناسه خبر : 73684

1397/12/07

تعداد بازدید : 129

زندگی کوتاه و پربرکت حضرت فاطمه(س) درسی برای زنان مبارز و انقلابی باشد
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) گفت: همه زنان مبارز و انقلابی و برجسته می توانند از زندگی و سیره کوتاه اما پربرکت حضرت درس بگیرند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم حسینی واعظ در ویژه برنامه ولادت حضرت فاطمه(سلام الله علیها) که با حضور بانوان مدیریت حوزه علمیه خواهران استان برگزار شد، بیان کرد: حضرت فاطمه(سلام الله علیها) استمرار اسوه حسنه پدر گرامی شان نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه) و مظهر رضای الهی و غضب ربوبی و سیده بانوان جهان به شمار می آید.

وی خاطرنشان کرد: ایشان به عنوان الگوی جامع و برتر برای همه نسل ها معرفی شده اند، و شاید همین رمز روایت امام حسن عسکری علیه السلام است که فرمودند: «نحن حجه الله علی الخلق وجدتنا فاطمه حجه الله علینا...».

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان حضرت فاطمه(سلام الله علیها) را اسوه تمام جهانیان در ابعاد مختلف زندگی خواند و ادامه داد: امام خمینی(رضوان الله تعالی) نقش زن را در تربیت بسیار مهم می دانند و می فرمایند که«اگر زنان شجاع و انسان ساز از ملت ها گرفته شوند، ملت ها به شکست و انحطاط کشیده می شوند».

حسینی واعظ زن را مربی انسان ها نامید و اظهار کرد: سعادت و شقاوت کشورها بسته به وجود زن است، زیرا زن با تربیت صحیح خود می تواند نسلی را تربیت و جامعه ای را آباد کند.

وی با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در راستای الگوپذیری از حضرت فاطمه(سلام الله علیها)، گفت: همه زنان مبارز و انقلابی و برجسته می توانند از زندگی و سیره کوتاه اما پربرکت حضرت درس بگیرند.

استاد حوزه اضافه کرد: از جمله تعالیمی که حضرت فاطمه سلام الله علیها در مورد آن نهایت اهتمام را داشتند، مراعات شرافت زن و حفظ عفت بود به طوری که بر اساس روایات، اعجاب رسول گرامی اسلام را بر می انگیختند.

حسینی واعظ در پایان ضمن سفارش بر تاسی به سیره حضرت زهرا(سلام الله علیها) در رویایی با بسیاری از مشکلات و مسائل، تبعیت از سیره حضرت را مهم شمردن مسئولیت مهم مادری و انجام هر چه بهتر این رسالت دانست.