معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان:

آنچه به انقلاب اسلامی ایران ارزش می دهد، تفکرات مقابله با ظلم است

شناسه خبر : 72619

1397/11/21

تعداد بازدید : 73

آنچه به انقلاب اسلامی ایران ارزش می دهد، تفکرات مقابله با ظلم است
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: آنچه به انقلاب ما ارزش می دهد، همان تفکرات مقابله با ظلم است و وظیفه ما در این راستا، حفظ ارزش ها، نگه داری مکتب، انقلاب و ... است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم لیلا کابوسی در جمع بانوان روستای مرزنکلاته شهرستان گرگان، ضمن گرامیداشت تقارن دهه مبارک فجر با ایام فاطمیه بیان کرد: تقارن ایام فاطمیه و دهه فجر فرصت خوبی است که ما ضمن بررسی اثرات انقلاب، آن را به عنوان بهره فاطمی مورد بازخوانی قرار دهیم.

وی ادامه داد: دستاوردهای فیزیکی انقلاب اسلامی و پیشرفت های آن، همواره بیان و مورد توجه قرار گرفته است اما آمار کیفی پیشرفت های انقلاب اسلامی قابل احصا نیستند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان به پیشرفت های بعد از انقلاب در ایران پرداخت و گفت: ایران در غرب آسیا یکی از افتخارات کشورهای اسلامی در خاورمیانه و به عنوان مرکز درمانی مستقل در جهان محسوب می شود که این خود، از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

کابوسی ادامه داد: قبل از انقلاب موازنه دو قدرت را داشتیم، تفکر غرب گرایی یعنی جریان تفکر لیبرالیستی، سکولاریستی و برخاسته از اومانیسم و یک تفکر شرق گرایانه نه شرق جغرافیایی، بلکه تفکر برخاسته از کمونیسم مارکسیست بود و در یک جمله که دین در حکومت نقشی نداشت.

وی انقلاب اسلامی را یک جریان مدعی مدافع حق با مظلوم دانست و با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری بر حمایت از مردم فلسطین تاکید کرد و پیرامون جایگاه بانوان بعد از انقلاب اسلامی عرضه داشت: در گذشته نگاه در مورد زنان، نگاه تهجرگرایانه بود، اما امروز نگاه به زن تغییر کرده است؛ زن با حفظ حرمت وکرامت در اجتماع حضور پیدا می کند و فعالیت های اجتماعی انجام می دهد.

مبلغ حوزه در مورد شخصیت گرانقدر حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها اظهار کرد: همان طورکه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها کنار حضرت علی علیه السلام فعالیت می کردند و بانویی باایمان و مادری فداکار وآگاه به وقایع زمان بودند، بعد از انقلاب نیز زنان با الگوگیری از ایشان، وارد فعالیت های سیاسی و اجتماعی شده و در امنیت کامل فعالیت های خود را انجام می دادند.

کابوسی ادامه داد: دشمنی دشمنان امروز با ما به خاطر موشک های ما نیست بلکه به خاطر اهمیت انقلاب اسلامی و نقش راهبردی ایران در بین کشورهای منطقه است.

وی در پایان متذکر شد: آنچه به انقلاب ما ارزش می دهد، تفکرات مقابله با ظلم است و وظیفه ما در این راستا، حفظ ارزش ها، نگه داری مکتب، انقلاب، حفظ حریم خانواده و رهایی از یوغ تفکرات شرق گرایانه وغرب گرایانه که امام راحل به ما ارائه دادند، است.