مبلغ حوزه:

ملاک انتخاب حضرت فاطمه(س) در تمام زندگی، خداوند متعال بود

شناسه خبر : 72611

1397/11/22

تعداد بازدید : 111

ملاک انتخاب حضرت فاطمه(س) در تمام زندگی، خداوند متعال بود
حجت الاسلام حسینی مبلغ اعزامی اداره اوقاف شهرستان بندرترکمن گفت: وجود حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را سرشار از ایمان دانست و اضافه کرد: ملاک انتخاب حضرت در تمام زندگی، خداوند متعال بود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان،حجت الاسلام حسینی در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها بندرترکمن و شماری از بانوان این شهرستان بیان کرد: وظیفه شناسی و جلب رضای الهی دو انتخاب مهم حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها است.

وی انتخاب درست را ملاک صعود یا نزول و انحطاط انسان ها دانست و ادامه داد: انسان ذاتا موجودی انتخابگری است، چه بسا که زندگی آدمی نیز با انتخاب و گزینش پیوند ناگسستنی دارد.

مبلغ حوزه اذعان کرد: انتخاب، گاهی از روی ترس است و گاهی از روی تعصب و گاه این انتخاب آگاهانه و همراه با مسئولیت پذیری است، اما انتخاب حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها سودجویانه و از روی ترس نبوده؛ ترس حضرت فقط از خدای متعال بود.

حجت الاسلامحسینی با تاکید بر اینکه انتخاب حضرت زهرا سلام الله علیها همانند انتخاب رسول مکرم اسلام صلی الله علیه است، افزود: وظیفه شناسی یکی دیگر از انتخاب های آگاهانه حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیهاست که در تبعیت از رهبر و مقتدا و ولی زمان خویش حضرت امیر مومنان علیه السلام، کاملا به وظیفه خود عمل کرد و درس بزرگی را در ولایتمداری به بشریت داد.

وی وجود حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را سرشار از ایمان دانست و اضافه کرد: ملاک انتخاب حضرت در تمام زندگی، خداوند متعال بود.

کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: هر قدر ارتباط انسان با خدا قوی شود، مصونیتش از گناه بیشتر می شود؛ تلاوت قرآن، نماز اول وقت، دائم الوضو بودن، نماز شب به انسان مصونیت و نورانیت می دهد.