مبلغ ديني:

استقامت موجب کرامت و عزت انسان می‌شود

شناسه خبر : 72584

1397/11/20

تعداد بازدید : 75

استقامت موجب کرامت و عزت انسان می‌شود
حجت الاسلام ابراهيمي از مبلغان دینی با تبيين ابعاد صبر و استقامت در وجود نازنين حضرت زهرا(سلام الله عليها)، استقامت را موجب كرامت و عزت انسان دانست .

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا سلام‌الله علیها مدرسه  فاطمه‌الزهرا(سلام الله ) گله‌دار مراسمي را با حضور هزار نفر از بانوان شهرگله‌دار و روستاهای اطراف برگزار كرد .
در این مراسم حجت‌الاسلام ابراهیمی با تبیین ابعاد استقامت وجود حضرت زهرا سلام الله عليها پرداخت و گفت: استقامت موجب کرامت و عزت انسان می‌شود و جامعه‌ای که در مسیر حق استقامت می‌کند، سالم می‌ماند.
وی با تاکید بر اهمیت شناخت مبانی دین، افزود: حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها بر اساس مبانی دین و در دفاع از حق به میدان آمدند و از ولایت دفاع کردند.
مبلغ دینی در جمع بانوان تاکید کرد: از منظر حضرت زهرا علیهاالسلام نزدیک ترین حالات زن به خداوند متعال هنگامی است که خود را از دید نامحرمان دور نماید و در منزل خود به خانه‌داری و تربیت فرزند و پذیرایی از همسر خود بپردازد.
حجت‌الاسلام ابراهیمی ابراز کرد: حضرت زهرا (سلام الله عليها ) الگوی کامل انسانی برای زنان جهان است و ما باید با شناخت کامل و همه جانبه از این شخصیت والای انسانی، وی را الگوی زندگانی خود قرار دهیم.
وی گفت: حیا و عفت آن حضرت  به قدری بوده که حتی در حضور مرد نابینا خود را محفوظ داشت و مهم‌ترين پيام ايشان براي زنان و دختران ما حفظ حجاب است.

قابل ذكر است در حاشيه اين مراسم مبلغين مدرسه  سوالات شرعي ومشاوره اي بانوان حاضر را پاسخگو بودند .