مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد:

قرآن کتاب هدایت و آرامش بخش است

شناسه خبر : 72540

1397/11/20

تعداد بازدید : 136

قرآن کتاب هدایت و آرامش بخش است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد قرآن را کتاب هدایت، درس زندگی و شفا و آرامش بخش دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از  یزد، حجت الاسلام والمسلمین کارگر شورکی در آیین مسابقات مرحله استانی قرآن کریم با تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه مرضیه(سلام الله علیها) ضمن تبریک به بانوان طلبه برای رسیدن به مرحله استانی مسابقات قرآن کریم افزود: سعی شما رسیدن به مراحل بالاتر و عمل به قرآن باشد زیرا قرآن کتاب هدایت، درس زندگی و شفا و آرامش بخش است.

وی افزود: امام باقر(ع) قارایان قرآن را سه دسته معرفی می کنند« قُرَّاءُ اَلْقُرْآنِ ثَلاَثَةٌ» که دسته اول« رَجُلٌ قَرَأَ اَلْقُرْآنَ فَاتَّخَذَهُ بِضَاعَةً وَ اِسْتَأْجَرَ بِهِ اَلْمُلُوكَ وَ اِسْتَطَالَ عَلَى اَلنَّاسِ» یعنی افرادی که قرآن را مایه کسب و درآمد خود و اظهار فخر فروشی قرار می دهند.

استاد حوزه ادامه داد: دسته دوم قاریان قرآن از منظر این امام همام« وَ رَجُلٌ قَرَأَ اَلْقُرْآنَ فَحَفِظَ حُرُوفَهُ وَ ضَيَّعَ حُدُودَهُ» است یعنی کسانی که قرآن را حفظ ولی حدود و احکام الهی را ضایع می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین کارگر شورکی تصریح کرد: مصداق دسته دوم قاریان کریم را در عربستان سعودی مشاهده می کنیم در حالی که به ظاهر قرآن و احترام نسبت به کتاب قرآن زیاد است ولی بسیاری از احکام الهی زیر پا گذاشته می شود و رعایت نمی شود.

وی دسته سوم قاریان قرآن از منظر امام باقر(علیه السلام) را«وَ رَجُلٌ قَرَأَ اَلْقُرْآنَ فَوَضَعَ دَوَاءَ اَلْقُرْآنِ عَلَى دَاءِ قَلْبِهِ فَأَسْهَرَ بِهِ لَيْلَهُ وَ أَظْمَأَ بِهِ نَهَارَهُ وَ قَامَ بِهِ فِي مَسَاجِدِهِ وَ تَجَافَى بِهِ عَنْ فِرَاشِهِ» عنوان کرد و گفت: دسته سوم افرادی هستند که قرآن می خوانند و آن را بر بیماری دل می گذارند؛ شب را با قرآن بیدار هستند و روز را در حالی که تشنه و روزه دار هستند قرآن می خوانند.

استاد حوزه علمیه یزد بیان کرد: امام باقر(ع) در ادامه می فرمایند به واسطه این دسته سوم « فَبِأُولَئِكَ يَدْفَعُ اَللَّهُ اَلْبَلاَءَ وَ يُزِيلُ اَلْأَعْدَاءَ وَ بِأُولَئِكَ يُنَزِّلُ اَللَّهُ اَلْغَيْثَ مِنَ اَلسَّمَاءِ وَ بِأُولَئِكَ يرد يُدِيلُ اَللَّهُ مِنَ اَلْأَعْدَاءِ وَ اَللَّهِ لَهَؤُلاَءِ فِي قُرَّاءِ اَلْقُرْآنِ أَعَزُّ مِنَ اَلْكِبْرِيتِ اَلْأَحْمَرِ»خداوند دفع بلا و باران نازل می کند ودشمنان مغلوب می شوند که این قاریان از یاقوت سرخ گرانبهاتر و کمیاب ترند.

حجت الاسلام والمسلمین کارگر شورکی در بخش دوم سخنان خود به مناسبت ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، طلاب را به یادآوری دست آوردهای انقلاب اسلامی توصیه کرد و گفت: قبل از انقلاب اسلامی در حالی که جمعیت ایران 20 میلیون نفر بود چند میلیون بشکه نفت صادر می شد ولی وضعیت اقتصادی مردم بسیار وخیم بود و پول نفت خرج دربار و دادن به آمریکایی ها و رسیدن به ژاندارم منطقه می شد.

وی با اشاره به اینکه درباریان و مستشاران آمریکایی در ایران از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار بودند و به وضعیت روستاییان و اقشار ضعیف و جاده سازی و برق کسی توجه نمی شد؛ تصریح کرد: بنده به خاطر دارم زمانی که به مدرسه می رفتیم هیچ یک از بچه های مدرسه کفش و یا دمپایی هم نداشتند که روزی مدیر مدرسه اعلام کرد همه باید دمپایی بپوشند و عکسی که از آن دوران به یادگار مانده است سند این واقعیت است.