کارشناس مذهبی:

قرآن کریم جهت معرفی الگو برای بشر به سه شیوه الگو دهی، الگوپردازی، الگوزدایی عمل می کند

شناسه خبر : 72473

1397/11/17

تعداد بازدید : 136

قرآن کریم جهت معرفی الگو برای بشر به سه شیوه الگو دهی، الگوپردازی، الگوزدایی عمل می کند
حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد یعقوبیان کارشناس مذهبی گفت: قرآن کریم برای تربیت انسان از الگو استفاده می کند، قرآن جهت معرفی الگو برای بشر به سه شیوه الگو دهی، الگوپردازی، الگوزدایی عمل می کند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، معاونت فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان نشست «دانش افزایی معارف فاطمی» را ویژه مبلغین شرق استان در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبدکاووس با حضور «حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد یعقوبیان» برگزار کرد.

حجت الاسلام یعقوبیان نیاز انسان به الگو را مسئله ای فطری دانست و افزود: خداوند تمام فطریات را در وجود انسان قرار داده است؛ بر این اساس، خداوند باید الگو را برای انسان معرفی کند.

وی توضیح داد: قرآن کریم برای تربیت انسان از الگو استفاده می کند، قرآن جهت معرفی الگو برای بشر به سه شیوه الگو دهی، الگوپردازی، الگوزدایی عمل می کند.

کارشناس مذهبی علت جایگاه مهم قرآن در بین مسلمانان را تحریف نشدن و جمع آوری آن در زمان پیامبر صلی الله و علیه و آله دانست و ادامه داد: مسلمان واقعی باید به اهل بیت علیهم السلام و دوستان آن بزرگواران مودت داشته باشد که این مودت شرایط و التزاماتی دارد، از جمله؛ مودت باید خالص برای خدا باشد، انسان در راه مودت آمادگی امتحان الهی را داشته باشد، لازمه مودت دوستی با دوستان اهل بیت و دشمنی با دشمنان آنان است.

حجت الاسلام یعقوبیان عنوان کرد: محبت به اهل بیت علیهم السلام انواعی دارد که محبت قلبی، محبت لسانی و محبت عملی از آن جمله است، همچنین از شیوه های محبت به اهل بیت؛ زیارت، سلام، صلوات، توسل و هدیه به آن بزرگواران است.

وی رسیدن به خیر دنیا و آخرت در تمام جنبه های دینی و اجتماعی را از بزرگ ترین آثار محبت به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام برشمرد.