مبلغ ديني :

وجود حضرت زهرا(س) انسانها را به هدف خلقت نزديك مي سازد

شناسه خبر : 72435

1397/11/18

تعداد بازدید : 140

وجود حضرت زهرا(س) انسانها را به هدف خلقت نزديك مي سازد
حجت الاسلام شربت داران مبلغ دینی گفت: وجود نازنين حضرت زهرا(سلام الله علیها) وسيله اي است كه انسانها را به هدف خلقت نزديك مي سازد.

به گزارش خبر گزاری کوثر از استان فارس، جلسه نشست معارف فاطمی با حضور استادان، طلاب، فارغ التحصیلان و کادر در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله عليها) داراب برگزار شد.
حجت الاسلام شربت داران با اشاره به هدف خلقت افزود: بر اساس براهین عقلی و نقلی ، خالق هستی کامل و بی نیاز مطلق است  بنابراین هدف از آفریدن بندگان رفع نقص و نیاز خود نیست بلکه جوشش فیض و رحمت بی انتهای اوست که سبب خلقت می شود تا آنان را به سعادت و کمال برساند.
استاد اعزامی از قم خاطر نشان کرد: هدف از خلقت، رحمت، بندگی خدا و شناخت حجت است و شناخت حجت خدا هدف اصلی است که انسان را به بندگی و بندگی انسان را به رحمت خداوند می رساند.
وی افزود: عبادت خداوند سبب می شود انسان سزاوار رحمت الهی شود و پس از اینکه رحمت الهی شامل انسان شد ،  موجبات سعادت و خوشبختی ابدی انسان فر اهم می شود.
شربت داران به روش های ابراز محبت به اهل بیت(علیهم السلام ) پرداخت و گفت:  شناخت ومعرفت نسبت به اهل بیت(سلام الله علیها) برائت از دشمنان ائمه(علیهم السلام)، بزرگداشت آنان،  شاد بودن در شادی آنها و غمگین بودن به غم آنها و  دعا و تبعیت کردن از آنها از جمله روش های ابراز محبت اهل بیت(علیهم السلام ) می باشد.

استاد حوزه در پايان ضمن اشاره به اينكه حضرت زهرا سلام الله عليها حجت و هدف خلقت  است گفت : وجود نازنين بانوي دوعالم وسيله اي است كه ما ا نسانها را به هدف خلقت نزديك مي سازد .