معاون آموزش مرکز تخصصی الزهرا(س) گرگان:

خدامحوری و وحدت عامل پیروزی انقلاب و بقای آن است

شناسه خبر : 72375

1397/11/21

تعداد بازدید : 95

خدامحوری و وحدت عامل پیروزی انقلاب و بقای آن است
معاون آموزش مرکز تخصصی الزهرا(سلام الله علیها) گرگان، خدامحوری و وحدت را در پیروزی و بقای انقلاب سرنوشت ساز دانست و بیان کرد: وحدت بین مسلمین موجب سربلندی اسلام شده است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم دوست محمديان در نشست بصیرتی با عنوان«بازخوانی وصیت نامه الهی سیاسی امام خمینی رحمه الله علیه» که با حضور معاونین و کارکنان این مرکز تخصصی و مدرسه علمیه عالی الزهرا(سلام الله علیها) شهرستان گرگان برگزار شد، دهه فجر را سرآغاز ارزش های اسلامی و رهایی ملت از یوغ استکبار جهانی دانست و بیان کرد: حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) به حول و قوه الهی، با توسل به ائمه معصومین(علیهم السلام) و پشتیبانی مردم، این رژیم را از بین برد و نقطه عطفی را در تاریخ انقلاب به وجود آورد.

وی با تاکید بر لزوم شناخت ایام الله دهه فجر افزود: این انقلاب به عنوان تحفه الهی است که باید این ایام را یادآور شویم و منادی آن باشیم.

معاون آموزش مدرسه علمیه عالی الزهرا(سلام الله علیها) گرگان ادامه داد: مردم ایران برای شعار انقلابی خود که همان استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است، در دوران انقلاب و دفاع مقدس هزینه های زیادی صرف کردند و این ایثار و جانفشانی ها دلالت بر استواری مردم و مسئولین و در رأس آنان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) دارد.

دوست محمدیان حفظ و بقای این نظام را از مهمترین وظایف آحاد جامعه دانست و اضافه کرد: حضرت امام رحمه الله علیه نیز در منشور اخلاقی و اجتماعی خود بر حفظ و بقای نظام جمهوری اسلامی بیش از اندازه تاکید داشت.

وی خاطرنشان کرد: از مهمترین بخش های وصیت نامه الهی-سیاسی امام خمینی(رحمه الله)، وحدت و انسجام بین مردم، مسئولین و ملت هاست که در دین مبین اسلام و آیات و روایت بسیار سفارش شده است، چنانچه امام خمینی(ره) رمز بقای انقلاب اسلامی را همان رمز پیروزی می دانست و می فرمود که«بی‌تردید رمز بقای انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی است؛ و رمز پیروزی را ملت می‌داند و نسل‌های آینده در تاریخ خواهند خواند که دو رکن اصلی آن انگیزة الهی و مقصد عالی حکومت اسلامی» است.

استاد حوزه خدامحوری و وحدت را در پیروزی و بقای انقلاب سرنوشت ساز دانست و ادامه داد: وحدت بین مسلمین موجب سربلندی اسلام  شده و عزت مسلمین را در همه صحنه ها فراهم خواهد کرد.

دوست محمدیان با اشاره به این مطلب که دشمنان اسلام با استفاده از حرکات فرهنگی سعی در ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمین دارند، تشریح کرد: دشمن در بسیاری از کشورها، از اختلافات درونی سوء استفاده کرده است حال آنکه یکی از دستاوردهای مهم انقلاب، احیای امامت و ولی فقیه است که در جامعه وجود دارد، بنابرین برای حفظ اصل انقلاب باید به ولی فقیه مراجعه کنیم و با تبعیت از ایشان به اختلافات پایان دهیم.

وی در پایان ضمن تاکید بر حضور حداکثری در راهپیمایی 22 بهمن خاطرنشان کرد: از جمله وظایف ما در قبال انقلاب؛ مسئولیت شناسی و تزکیه نفس است؛ اگر این دو مورد ایجاد شود، به مدینه فاضله دست خواهیم یافت چراکه ایجاد مدینه فاضله با وجود انسان های مهذب ممکن خواهد بود، چنانچه امام خمینی رحمه الله علیه با نفس مزکای خود توانست یک انقلاب عظیم ایجاد نماید لذا ما نیز برای دوام انقلاب با سازندگی درون باید به وظیفه خود عمل کنیم.