مدیر مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) ساری:

حوزه علمیه خواهران با ارائه راهکارهای علمی و عملی از انقلاب دفاع کند

شناسه خبر : 72369

1397/11/16

تعداد بازدید : 106

حوزه علمیه خواهران با ارائه راهکارهای علمی و عملی از انقلاب دفاع کند
مدیر مدرسه علمیه حضرت نرجس(سلام الله علیها) ساری گفت: یکی از رسالتهای مهم حوزه علميه خواهران شناسایی چالشهای مربوط به قشر بانوان و تربیت نيروهاي انساني توانمند در این راستا است تا با ارائه راهكارهاي علمي و عملي، از انقلاب و دستاوردهاي آن پشتيباني کند.

 به گزارش خبرگزاري كوثر از مازندران،خانم پيشنمازي طی گفتگوئی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بیان کرد:  جمهوری اسلامي ایران با انگيزه هاي ديني و اثبات توانايي اسلام در حكومت داري و با شعار استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي تشكيل شده و دستاوردهاي زيادي را به همراه داشته كه يكي از آنها، آزادي به معناي واقعي آن نه به شكل غربي بوده كه آزادانه هر شخصي مي تواند منويات سياسي، عقیدتي و غیره خود را در فضايي آزاد و امن بيان کند.
وی اضافه کرد: دستاورد ديگر انقلاب، استقلال به معنای واقعی آن است كه با تلاش ملتي ايثارگر و شهيد پرور و رهبري مدبرانه حضرت امام و مقام معظم رهبري حاصل و باعث شد ایران از كشوري بي تاثير در معادلات جهاني به قدرتي تاثيرگذار در مناسبات و روابط بين الملل و نيز تصميم گيري هاي جهاني و منطقه اي تبدیل شده که امروز تمام معادلات جهانی را برهم زده و سر تیتر تمام برنامه های جهانی قرار گیرد.
وی گفت: احياء شأن و منزلت معنوي و اجتماعي بانوان از دیگر ثمرات انقلاب است که در كلام وحي نیز بر این امر تاكيد شده (والمومنون والمومنات ... «توبه آیه71» ، و للنساء نصيب مما اكتسبن ... «نساءآیه32» )  ودلالت بر جايگاه معنوي و اجتماي زن دارد؛ درحالي كه نگرش رژيم پهلوي به زنان نگرشي مادي، منفعت طلبانه و لذت جويانه بود و دليل اين ادعا نيز، سياست استفاده ابزاري از زنان بوده كه با انقلاب اسلامي افق جديد و روشني فراروي زنان اين مملكت گشوده شد كه در عرصه هاي مختلف علمي، اجتماعي، سياسي، فرهنگي و غیره پيشرفتهاي چشمگيري داشتند.
مدیر مدرسه علمیه حضرت نرجس(سلام الله علیها) ساری تصریح کرد: انقلاب اسلامي با وجود دستاوردهاي ارزشمند، چالشهايي فراوانی در زمینه های مختلف از جمله مسائل مربوط به بانوان مانند نفوذ باورهاي و فرهنگ غلط غربي، عدم شناخت نقش واقعي و رسالت حقيقي زن مسلمان، گرايش به سمت تجمل گرايي، مدگرايي افراطي روبرو است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از رسالتهای مهم حوزه¬ علميه خواهران است كه چالشهای مربوط به بانوان را شناسايي کرده و نيروي انساني توانمند و مبلغين با مهارت تربيت کند تا با ارائه راهكارهاي علمي و عملي، از انقلاب و دستاوردهاي آن پشتيباني نموده و اين پرچم برافراشته را به دست صاحب اصلي خود حضرت بقيه الله الاعظم(عج الله تعالی فرجه) بسپارد.