مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

تخصصی ترین مسائل بانوان باپیروزی انقلاب در حوزه های خواهران بررسی می شود

شناسه خبر : 72366

1397/11/16

تعداد بازدید : 115

تخصصی ترین مسائل بانوان باپیروزی انقلاب در حوزه های خواهران بررسی می شود
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: تمام مباحث مربوط به بانوان حتی مسائل مالی که امری تخصصی است، با پیروزی انقلاب اسلامی توسط خود خواهران طلبه در حوزه ها پیگیری می شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم حسینی واعظ در جمع معاونین مالی مدارس علمیه خواهران این استان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، حوزه های علمیه خواهران را از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و افزود: قبل از انقلاب حوزه های خواهران به صورت مکتب خانه ها اداره می شد اما با پیروزی انقلاب حوزه ها رشد چشمگیری یافت.    

وی اضافه کرد: قبل از انقلاب، بانوان در مراکز علمی، تحت نظارت ساواک و بدون پوشش اسلامی حضور می یافتند اما اکنون تمام مباحث مربوط به بانوان حتی مسائل مالی که امری تخصصی است، توسط خود خواهران طلبه در حوزه ها پیگیری می شود که باید قدر این نعمت را دانست.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با بیان این که خدمت طلاب به حوزه جهت رساندن پیام دین به جامعه است، به ایام شهادت حضرت فاطمه(سلام الله علیها)  نیز اشاره کرد و ادامه داد: حضرت فاطمه(سلام الله علیها) می فرمایند که«هر کسی عبادات و کارهای خود را خالصانه برای خدا انجام دهد، خداوند بهترین مصلحت ها و برکات خود را برای او تقدیر می کند».

حسینی واعظ بر کسب اخلاص در کارها سفارش کرد و گفت: چه بسا انسان زحمات فراوانی را متحمل می شود اما فاقد اخلاص است، پس مراقب باشید که شیطان به دنبال اموال ناب و خالص انسان است و آن را غارت می کند.

وی همچنین به امانتداری در مسئولیت ها هم اشاره کرد و افزود: پیرامون امانتداری، روایات بسیاری وارد شده است که معصومین فرموده اند که اگر قصد شناخت کسی را دارید، او را با راستگویی و امانتداری بشناسید.

استاد حوزه ضمن بیان قسمت هایی از سیره بزرگان در توسل و توکل بر خداوند در سختی ها، خاطرنشان کرد: به عنایات الهی توجه داشته باشید و در سختی ها نگران نباشید بلکه به فکر چاره باشید تا خداوند فکر برتر را به انسان عطا نماید.