رئیس هیئت امنای مدرسه علمیه حضرت زینب(س) یزد:

انتظار یکی از عوامل استحکام بنیان انقلاب است

شناسه خبر : 72350

1397/11/15

تعداد بازدید : 102

انتظار یکی از عوامل استحکام بنیان انقلاب است
رئیس هیئت امنای مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد انتظار را یکی از عوامل استحکام بنیان انقلاب عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم قیاسی، ظلم  و تبعیض را عامل سقوط رژیم پهلوی دانست و اظهار داشت: مردم در زمان طاغوت از ظلم، تبعیض و گرایش به غرب و امریکا خسته شده بودند؛ به همین دلیل، قیام حضرت امام(ره) برای مردم ایران بسیار مطلبوب بود، گویا مردم منتظر رهبری بودند تا در مسیر مبارزه با طاغوت راهنمایشان باشد؛  لذا با حرکت امام خمینی(ره) مبارزه سرعت بیشتری گرفت و قیام فراگیر مردم در شهر ها و حتی روستاها ازمحرم سال56 تا محرم سال57 بالاخص عاشورای سال57 زمینه ساز سقوط دستگاه ظلم و ستم شاهنشاهی شد.

خانم قیاسی با اشاره به این سخن امام که انتظار فرج را از نیمه خرداد داریم افزود: حرکت کفن پوشان ورامین و شهادت انبوه مردم و برخوردهای بسیار خشن و جنایت بار، با اهل علم و روحانیت درسال42 باعث کلید خوردن انقلاب در آن سال شد.

وی در ادامه به تشریح همکاری و هم دلی مردم قبل و بعد از انقلاب پرداخت و اظهار داشت: همه، آنچه را که اتفاق افتاده بود به خوبی حس کرده و در واقع هم درد شده بودند و ظلم را به عینه می دیدند، همچنین مشکلات یکسان برای همه، مردم را وادار می کرد تا کنار هم باشند و حتی بعد از پیروزی انقلاب، مردم با کمک هم مشکلات یکدیگر را برطرف می کردند.

رئیس هیئت امنای مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد، با تاکید بر اینکه اولین علت قیام مردم، کمرنگ شدن مسئله ی دین در جامعه بود، ادامه داد: موضوع دین در جامعه ی شیعی ایران بسیار کمرنگ بود و به شدت با مذهب مخالفت می شد؛ بطوری که مردم، اجازه برگزاری برنامه های مذهبی را نداشتند و درمقابل مراکز فساد، مانند کاواره ها ، قمارخانه ها و مشروب فروشی ها رونق داشتند با این هدف که مردم را به این سمت و سو، سوق دهند.

وی تحقیر شدن مردم از طرف اقلیت در رأس را دومین علت قیام مردم برشمرد و بیان کرد: در آن زمان تنها اقلیتی خاص، ازامکانات رفاهی برخوردار بودند و این تبعیض نه تنها برای ملت قابل قبول نبود بلکه باعث نفرت بیشتر مردم، نسبت به رژیم می شد.

خانم قیاسی با بیان اینکه راضی نبودن استکبار جهانی بالاخص امریکا و اروپا، از انقلاب امریست طبیعی، ادامه داد: قبل از انقلاب ایران حیاط خلوت آنها بود و از تمام منابع این کشور بیشترین استفاده را می بردند و ایران  از نظر استکبار ژاندارم منطقه بود.

وی، صدور انقلاب در منطقه و جهان را، علت اصلی دشمنی استکبار جهانی با ایران دانست و افزود: علی رغم گذشت چهل سال از این قضیه، غرب و استکبار جهانی تلاش می کنند بار دیگر این مملکت را زیر سلطه بگیرند تا آنچه که امروز در منطقه خاورمیانه و به قولی در جهان به عنوان صدور انقلاب اتفاق می افتد از بین برود و مجددا سلطه آنها به خاور میانه و بالاخص ایران بازگردد.

خانم قیاسی با تاکید بر نقش صدا و سیما در معرفی معیارهای انقلاب به نسل جوان افزود: علارغم اینکه  نسل چهارم و پنجم انقلاب، با پشتیبانی از ولایت فقیه با معیارهای انقلاب همراه هستند ولی برای معرفی دوران قبل و بعد از انقلاب به جوانان، صدا و سیما می تواند نقش بسیار موثری داشته باشد و با وجود فعالیت های زیادی که این سازمان در زمینه انقلاب و جنگ تحمیلی دارد باید فعالیت خود را در  راستای معرفی معیار های انقلاب و دفاع مقدس افزایش دهد.

وی، عنایت حق تعالی و ائمه اطهار(علیهم السلام) بالاخص حضرت ولی عصر(ارواحناله الفداء)، وجود مقام  معظم رهبری(مد ظله العالی) و مردمی بودن این انقلاب را از عوامل حفظ و تداوم  انقلاب اسلامی ایران دانست و ادامه داد: یکی دیگر از عواملی که منجر به استحکام بنیان انقلاب می شود بحث انتظار است که در جامعه شیعی نقش پررنگ دارد و مردم امیدوارند این انقلاب به انقلاب حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه الشریف) متصل شود.