مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب (س) یزد:

انقلاب ایران به عنوان یک ایدئولوژی به کشورهای دیگر راه پیدا کرده است

شناسه خبر : 72349

1397/11/15

تعداد بازدید : 107

انقلاب ایران به عنوان یک ایدئولوژی به کشورهای دیگر راه پیدا کرده است
مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب (سلام الله علیها) یزد با توجه به گسترش انقلاب اسلامی در سراسر جهان گفت: انقلاب ایران به عنوان یک ایدئولوژی به کشورهای دیگر راه پیدا کرده و در حال گسترش است.

 به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم اعرابی در گفتگویی با خبرنگار این مدرسه به اهمیت و جایگاه انقلاب اسلامی در سراسر جهان اشاره کرد و افزود: یک استاد دانشگاه هند که به لحاظ دینی هندو است معتقد است که برای جنگ با ایران با تمام دانشجویانم می آییم در کنار شما می جنگیم، حتی اگر اجازه ندهند در همین هند با آمریکا می جنگیم که این دلیلی است بر اینکه استعمار گرانی که بر دنیا تسلط داشتند نمی توانند انقلاب ایران را تحمل کنند.

وی دو عامل را دلیل دامن زدن برخی از مردم به هجمه های غرب  برشمرد و افزود: غربگرایی و سر سپردگی به غرب وعدم آگاهی نسبت به انقلاب و اهداف و کارکرد های آن باعث می شود که برخی در داخل کشور هم به این هجمه ها دامن بزنند.

خانم اعرابی به نقش حوزه های علمیه در تداوم انقلاب اشاره کرد و افزود: حوزه باید در جهت بالابردن آگاهی مردم از ثمرات، اهداف و ارزشهای انقلاب تلاش کند تا مردم مشکلات را از انقلاب نبینند، بلکه سرچشمه آن را پیدا کنند و با آن مبارزه کنند.

وی ادامه داد: باید این مطلب برای مردم روشن شود که اتفاقا در تمام عرصه ها هر کجا انقلابی، عمل شده پیشرفتهای حیرت آوری بدست آمده است که حتی دشمنان را مجبور به اعتراف کرده و هر کجا ضربه خورده ایم از وادادگی بوده است.

وی رساندن پیام انقلاب به تمام دنیا را از دیگر رسالت های حوزه برشمرد و اظهار داشت: حوزه های علمیه باید تلاش کنند پیام انقلاب را به سرتا سر جهان برسانند؛ همانطور که شیخ زکزاکی در ایران تربیت شد و در کشور خودش چند میلیون شیعه، را پرورش داد.

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب (سلام الله علیها)یزد، هدف اصلی انقلاب را زمینه سازی برای ظهور برشمرد و افزود: هدف اصلی انقلاب ما زمینه سازی برای ظهور است. جامعه باید به تمام مولفه هایی که جامعه ی زمان ظهور به آن نیاز دارد برسد و این امر ممکن نیست مگر با زنده نگه داشتن تفکر انقلابی و ارزش مدار. اگر جامعه دین مدار باشد و در تمام عرصه ها به دستور دین عمل  کند، قطعا با نصرت الهی به پیروزی نائل می شود،زیرا در دین تمام مسائل به بهترین نحو وجود دارد و بنا به آموزه های دینی هیچ کس نباید بدون تخصص و تعهد  وارد کاری شود چرا که کلید خیلی از مشکلات جامعه عمل نکردن به این دو امر است.

وی در پایان به استکبار ستیزی به عنوان یکی از مهمترین شاخصه های انقلاب پرداخت و افزود: تسلیم شدن در مقابل  استکبار و به خصوص آمریکا مانع پیشرفت کشور است چرا که اگر تسلیم شدن باعث پیشرفت بود، حکومت پهلوی در ۵۰ سال سلطنت خود، نوکرچشم و گوش بسته  آمریکا و اذنابش بود، پس چرا پیشرفت نکرد؟ پیشرفت کشورهایی مثل ژاپن هم  به دلیل پر کاری، نظم، تعهد و تحقیق است نه تسلیم بودن؛ وگرنه کشورهای زیادی را می توان نام برد که تسلیم هستند ولی پیشرفتی نداشته اند.