پژوهشگر حوزوی در اختتامیه پنجمین جشنواره علمه حلی ره تشریح کرد

الگوگیری از نزاهت بیانی قرآن کریم در جامعه

شناسه خبر : 72252

1397/11/11

تعداد بازدید : 163

الگوگیری از نزاهت بیانی قرآن کریم در جامعه
پژوهشگر حوزوی در اختتامیه پنجمین جشنواره علمه حلی(ره) حوزه علمیه استان قم به تشریح اثر پژوهشی خود باعنوان نزاهت بیانی قرآن کریم پرداخت.


به گزارش خبرگزاری کوثر، عطیه مشرقی آرانی در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره علامه حلی(ره) حوزه علمیه استان قم که پیش از ظهر امروز در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد اظهار داشت: قرآن به‌عنوان کتاب هدایت بشر که توسط خداوند متعال برای اصلاح جامعه نازل شده بهترین الگو برای همه انسان‌هاست.
پژوهشگر حوزوی افزود: مسئله نزاهت بیانی قرآن از عرصه‌هایی است که باید مورد توجه قرار علمی و پژوهشی گرفته و آثار الگوگیری از آن به خوبی تبیین شود.
وی ابراز کرد: انسان‌ در زندگی خود با مسائل و مشکلاتی روبرو می‌شود که لازم است برای رهایی از آن از هدایت الهی استفاده کند و خداوند متعال نیز در دلیل قرآن به این مسائل پرداخته است اما از آنجایی که برخی از موضوعات به مسائل شخصی انسان اشاره دارد، خداوند متعال در قرآن کریم پاکی بیان را به صورت کامل رعایت کرده است.
مشرقی آرائی با بیان اینکه خداوند متعال در بیان مسائل شخصی و در همه عرصه‌ها نزاهت بیانی و پاکی کلمات را کاملا رعایت کرده است تشریح کرد: این نزاهت کلامی الگوی مناسبی برای انسان‌ها در ارتباط خانوادگی و اجتماعی است.
پژوهشگر حوزوی خاطرنشان کرد: نزاهت بیان در مسائل جنسی و خصوصی از مشکلاتی است که برخی انسان‌ها با آن روبرو می‌شوند و قرآن کریم نزاهت بیان را در مسائل جنسی و خصوصی انسان‌ها با روش کنایه‌گویی به‌گونه‌ای رعایت کرده که منظور و مراد خود را نیز به‌خوبی تشریح کند.
مشرقی آرائي ارتباط میان والدین و فرزندان، محرم و نامحرم و رهبر و مردم با یکدیگر نیز با الگوگیری از نزاهت بیان قرآنی قابل حل بوده و در این صورت گفتار و رفتار ما از بسیاری اشتباهات مصون خواهد ماند.