معاون پژوهش سطوح عالی و خارج حوزه های علمیه:

رمز پیشرفت حوزه‌های علمیه آموزش پژوهش محور است

شناسه خبر : 72251

1397/11/11

تعداد بازدید : 150

رمز پیشرفت حوزه‌های علمیه آموزش پژوهش محور است
معاون پژوهش سطوح عالی و خارج حوزه‌های علمیه با بیان اینکه حوزه علمیه قم مهد انتشار علم و دانش به سراسر کشور است، گفت: برای پیشرفت حوزه‌های علمیه باید آموزش پژوهش‌محور باید در تمام مدارس علمیه کشور نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید موسی هاشمی تنکابنی در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره علامه حلی(ره) حوزه علمیه استان قم که پیش از ظهر امروز در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد بیان کرد: جشنواره علامه حلی(ره) تبلور روحیه زنده نگه‌داشتن تحقیق در طلاب حوزه‌های علمیه است که با همکاری حوزه‌‌ علمیه خواهران و برادران برگزار می‌شود.

معاون پژوهش سطوح عالی و خارج حوزه‌های علمیه افزود: این جشنواره توانسته است استعدادهای طلاب جوان در عرصه پژوهش را کشف و به منصه ظهور رسانده و تأثیر زیادی در پیشرفت کیفیت پژوهش‌های طلاب حوزه‌های علمیه خواهران و برادران داشته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی تنکابنی اظهار کرد: در این دوره از جشنواره علامه حلی(ره) پایان‌نامه‌های سطح چهار موردپذیرش قرار نگرفتند و حداکثر سن شرکت‌کنندگان نیز از ۴۱ به ۳۱ سال تقلیل یافت.

معاون پژوهش سطوح عالی و خارج حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: در این جشنواره 1881 اثر شرکت کردند که 1486 اثر در قالب مقاله، 61 کتاب 101 تحقیق پایانی و 233 اثر در قالب پایان‌نامه سطح سه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی با بیان اینکه 267 نفر از اثر در جشنواره علامه حلی(ره) از طرف طلاب خواهر و 1614 اثر از برادران حوزوی ارائه شده است، تشریح کرد: آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره علامه حلی(ره) در ابتدا مورد ارزیابی اجمالی قرارگرفته و پس از آن دو بار ارزیابی تفصیلی شده و سپس برای تعیین رتبه به شورای دبیرخانه ارسال می‌شود.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین هاشمی تنکابنی عنوان کرد: از میان آثار ارسالی 85 اثر منتخب شدد که 10 اثر رتبه اول، 20 اثر رتبه دوم، ۲۳ اثر رتبه سوم و ۳۲ اثر نیز رتبه شایسته تقدیر را کسب کردند که از این تعداد 45 اثر از طلاب برادر برگزیده و 28 اثر شایسته تقدیر شدند، همچنین 8 اثر از طلاب خواهر برگزیده و 4 اثر شایسته تقدیر شدند.