عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه:

مسئولان حوزه پژوهش‌های جوانان حوزوی را منتشر کنند/ روحانیت علت محدثه و مبقیه انقلاب اسلامی است

شناسه خبر : 72248

1397/11/11

تعداد بازدید : 104

مسئولان حوزه پژوهش‌های جوانان حوزوی را منتشر کنند/ روحانیت علت محدثه و مبقیه انقلاب اسلامی است
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با تأکید بر اینکه وظیفه متولیان پژوهش در حوزه‌های علمیه انتشار پژوهش‌های محققان جوان حوزوی است گفت: وقتی یک پژوهشگر جوان حوزوی تلاش خود را در عرصه پژوهش برای پاسخگویی به نیازهای فکری به کار می‌گیرد باید مورد تشویق قرار گرفته و بهترین تشویق برای این فرد انتشار پژوهش اوست.


به گزارش خبرگزاری کوثر، آیت الله جواد مروی در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره علامه حلی(ره) حوزه علمیه استان قم که پیش از ظهر امروز در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: رسالت حوزه های علمیه ما شناخت تبیین و تبلیغ دین و مذهب و پاسخگویی به مشکلات فکری است و یکی از ارکان اساسی این هدف تحقیق و پژوهش در حوزه‌های علمیه است.
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه شورای عالی حوزه‌های علمیه مدیران پژوهشی حوزه‌های علمیه را مکلف کرده است سه رکن را در پژوهش مورد دقت و مطالعه و اجرا قرار دهند اظهار کرد: گسترش فرهنگ پژوهش، تقویت زیرساخت‌های پژوهش و تقویت نیروی انسانی برای پژوهش سه رکنی است که باید این مدیران توجه ویژه به آن داشته باشد.
وی با اشاره به اهمیت گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در حوزه‌های علمیه عنوان کرد: سلف صالح ما نسبت به فرهنگ پژوهش اهمیت بسیار زیادی قائل بودند و ما باید این سرمایه و گذشته عظیم و مهم را برای اندیشمندان و حوزویان جوان به خوبی تبیین کنیم.
عضو جامعه مدرسین حوزه افزود: علامه امینی عمر خود را در راه پژوهش و تدوین کتاب الغدیر قرار داد و گروه‌های بسیاری از سلفی‌ها برای پاسخگویی به این کتاب تلاش کردند اما هیچگاه نتوانستند به این هدف برسند، زیرا این تحقیق و پژوهش حاصل همت بلند ایشان بوده و دارای استدلال‌ها بسیار متقنی است.
آیت‌الله مروی با بیان اینکه روحیه سلف صالح در زمینه تحقیق و پژوهش باید در طلاب جوان زنده بماند تشریح کرد: باید برنامه‌ریزی درستی برای سوق دادن پژوهش‌ها به سمت نیازهای فکری جامعه و امت صورت بگیرد و مسئولیت این کار با متولیان امر پژوهش در حوزه های علمیه است.
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با تأکید بر اینکه وظیفه متولیان پژوهش در حوزه‌های علمیه انتشار پژوهش‌های محققان جوان حوزوی است بیان کرد: وقتی یک پژوهشگر جوان حوزوی تلاش خود را در عرصه پژوهش برای پاسخگویی به نیازهای فکری به کار می‌گیرد باید مورد تشویق قرار گرفته و بهترین تشویق برای این فرد انتشار پژوهش اوست.
عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه روحانیت علت محدثه و مبقیه انقلاب اسلامی است اظهار کرد: انقلاب اسلامی بر اساس توکل بر خداوند متعال شکل گرفته و حرکت رو به رشد خود را ادامه خواهد داد.