معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌‌های علمیه خواهران:

رشته‌های تخصصی تبلیغی راه‌اندازی می‌شود

شناسه خبر : 72199

1397/11/08

تعداد بازدید : 115

رشته‌های تخصصی تبلیغی راه‌اندازی می‌شود
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران گفت: معاونت فرهنگی‌ تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران تدوین و راه‌اندازی رشته‌های تخحصصی تبلیغ را در دستور کار خود قرار داده است.


به گزارش خبرگزاری کوثر، خانم معصومه ظهیری در اولین جلسه شورای راهبردی تبلیغ حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به ساختار فعالیت و پراکندگی حوزه‌های علمیه خواهران در سطح کشور بیان کرد: معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با تشکیل شورای راهبری تبلیغ به دنبال تربیت مبلغان بر اساس روش علمی است تا بتواند در کنار دروس پیش روی طلاب مهارت‌های لازم را به ایشان آموزش دهد.
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران با بیان اینکه این معاونت تدوین و راه‌اندازی رشته‌های تخحصصی تبلیغ را در دستور کار خود قرار داده است افزود: به دنبال آن هستیم تا با برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده علاوه بر تقویت دروس و مهارت‌های تبلیغی در سطح 2، گرایش‌های و تخصص‌های مورد نیاز طلاب و جامعه را در سطوح 3 و 4 مدارس علمیه خواهران ایجاد و راه‌اندازی کنیم.
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان بیان کرد: در برنامه‌ریزی درسی و آموزشی باید طلاب تحصیل کرده‌ای تربیت کنیم که مبلغان توانمندی بوده و بتوانند اثرگذاری خوبی در جامعه داشته باشند.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه مراجع معظم تقلید پیش از آنکه فقیه باشند مبلغان توانمند و ارزشمندی هستند ادامه داد: تبلیغ یک فعالیت محتوایی و مهارتی بوده و لازم است مبلغان در طول تحصیل خود توانمندی لازم را برای ایفای نقش موثر در جامعه کسب کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان با اشاره به اینکه فعالیت یک مبلغ باتوجه به لزوم تولید محتوا کاری گسترده و مداوم است افزود: باتوجه به رشد وتوسعه فناوری، امروز دیگر تبلیغ و فعالیت مبلغان منحصر به شیوه‌های سنتی نبوده و لازم است مبلغانی تربیت کنیم که آشنا با رسانه، فضای مجازی و روش‌های نوین ارتباطی باشند.