چهارمین چاپ «چایت را من شیرین می‌کنم»

شناسه خبر : 72068

1397/11/06

تعداد بازدید : 96

چهارمین چاپ «چایت را من شیرین می‌کنم»
انتشارات کتابستان معرفت برای چهارمین بار رمان «چایت را من شیرین می‌کنم» را روانه بازار کتاب کرد.به گزارش خبرگزاری کوثر و به نقل از خبرگزاری کتاب ایران، انتشارات کتابستان معرفت برای چهارمین بار رمان «چایت را من شیرین می‌کنم» را روانه بازار کتاب کرد.
رمان «چایت را من شیرین می‌کنم» اثر زهرا بلنددوست در بستری عاشقانه و با تِم محوری مدافعان حرم، به مسئله داعش و فعالیت سپاه در خارج از مرز‌ها می‌پردازد.
داستان این کتاب، سرگذشت دختری است به نام سارا؛ دختری ایرانی الاصل و مقیم آلمان که در میان دعوا‌ها و کشمکش‌های سیاسی پدر و مادر، با برادرش تصمیم می‌گیرد از دعوا‌های والدینشان دوری کنند و به هم پناه ببرند. طی ماجرایی، برادر سارا به اسلام گرایش پیدا می‌کند و وارد گروه داعش می‌شود. سارا در جستجوی برادر، وارد جریانی می‌شود که در آن با تفکر داعش و جنایت‌هایش آشنا می‌شود. همین آشنائی باعث می‌شود از شنیدن نام اسلام و مسلمان به هراس بیفتد. اتفاقات طوری رقم می‌خورد که سارا همسر یک پاسدار ایرانی می‌شود و نگاهش نسبت به مسلمان‌ها تغییر می‌کند.
این رمان اولین اثر زهرا بلنددوست است. تعلیق و کشش ماجرا، غافلگیری‌های متعدد، توصیفات خوب و قلم روان نویسنده از جمله ویژگی‌های این کتاب است.
در بخشی از رمان می‌خوانیم:
«آرام آرام روی قبر‌های وسط حیاط قدم می‌زدم و با گوشه چشم، تاریخ نوشته شده بر آن‌ها را می‌خواندم. بعضی جوان، بعضی میانسال، بعضی پیر، راستی مردن درد داشت؟ ناگهان یک جفت‌کفش سرمه‌ای رنگ با عطری تلخ و آشنا مقابل چشمانم سبز شد.»
چاپ چهارم رمان «چایت را من شیرین می‌کنم» از طرف انتشارات کتابستان معرفت در قم در ۳۶۷ صفحه با قیمت ۳۱ هزار تومان روانه بازار کتاب شده است.