مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گلستان:

طلاب از عزلت‌نشینی دوری کنند

شناسه خبر : 71513

1397/10/20

تعداد بازدید : 63

 طلاب از عزلت‌نشینی دوری کنند
مدیر سابق حوزه علمیه خواهران گلستان عزلت‌نشینی طلاب و روحانیون را خواسته دشمن دانست و گفت: ما باید سربازان عرصه‌های مختلف اسلام در خط مقدم دفاع از دین و ارزش‌های الهی باشیم، چراکه این فلسفه حوزه‌های علمیه است.


به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام والمسلمین وردانی در مراسم تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان بیان کرد: رسالت ما رسالت انبیاء الهی بوده و فلسفه وجودی حوزه های علمیه در همین راستا پایه گذاری شده است.
وی افزود: فعالیت ما در راستای مأموریتی است که انبیاء الهی برای جامعه بشریت داشتند و به طور خاص وظیفه سنگین و خطیر روحانیت است.
مدیر سابق حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: انبیای الهی آمدند تا حصول بیداری و ایمان برای مردم محقق شود، مردم تزکیه یافته و با اصول اسلام آشنا شوند، فعالیت حوزه‌های علمیه هم باید در همین راستا باشد.
حجت الاسلام وردانی با بیان این که حوزه های علمیه میراث انبیاء الهی است و باید در همه امور اهتمام داشته باشند، افزود: تزکیه یکی دیگر از رسالت های حوزه های علمیه است که این مهم با اصلاح اندیشه خود فرد و مردم در جامعه اسلامی محقق می شود.
وی تشکیل حکومت اسلامی و سپردن تصدی امور مردم به صالحان را از موارد تزکیه جامعه برشمرد و این کار را ماموریتی الهی دانست و ابراز کرد: تعلیم کتاب و تفسیر آن از دیگر علل وجودی حوزه‌های علمیه است و حوزه باید این دو مورد را به تولید اندیشه برساند؛ بر این اساس، مسئله تعلیم بعد از تزکیه امری ضروری و اساسی است.
مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گلستان خاطرنشان کرد: مسئله بعدی در حوزه های علمیه، تعلیم حکمت با بصیرت و آگاهی در دین و تولید اندیشه در جامعه اسلامی است که باید به همه این امورات اهتمام ویژه داشت.
حجت‌الاسلام وردانی ادامه داد: هنوز در حوزه های علمیه پیرامون مباحث تبلیغی و علمی و پژوهشی، تدریس و فعالیت علمی در مراکز علمی، کاستی هایی وجود دارد که باید با روحیه جهادی تلاش بیشتری شود؛ دشمن با تمام توان در حال پیشروی است و ما با حرکت کند نمی‌توانیم به آن برسیم.
وی با اشاره به آمار چهار هزار نفری طلاب دانش آموخته و در حال تحصیل خواهر در گلستان گفت: حوزه علمیه کانونی برای کارهای اقتصادی نیست و با این تفکر نباید طلبه به دنبال ورود به حوزه‌های علمیه باشند.
مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گلستان معتقد است؛ حوزه علمیه نوعی سربازی است که اجر و پاداش آن با خداوند باری تعالی و عنایت امام زمان(عج) است که حوزه‌های علمیه را سربلند و پاسخگو در مقابل مسائل مختلف قرار داده و توجه به این امر در زندگی یک امر ضروری است.
حجت‌الاسلام وردانی حوزه علمیه موفق را حوزه علمیه پاسخگو دانست و توضیح داد: همگی در این راستا تلاش کردیم که حوزه علمیه خواهران همگام با حوزه علمیه برداران بتواند به همه نیازهای جامعه پاسخ گوید زیرا نیمی از جمعیت کشور ما را بانوان تشکیل می‌دهند.
وی بخش زیادی از مشکلات جامعه به جهت نقش کمرنگ بانوان در دفاع از ارزش های دینی است.
وی با بیان اینکه بخش زیادی از مشکلات جامعه به‌جهت نقش کمرنگ بانوان در دفاع از ارزش‌های دینی است به نقش تاثیرگذار زنان در جامعه اشاره کرد و گفت: در کنار همه مردان موفق، همسران خوب و مادران خوب برای تربیت فرزندان بوده‌اند.
حجت‌الاسلام وردانی اظهار کرد: در این چند سال تلاش کردیم که در تقویت این روحیه بکوشیم و در اتکا و خودباوری به داشته‌های خود در حوزه‌های علمیه تأکید کردیم تا موفقیت‌های خوبی در عرصه‌های مختلف داشته باشیم.
وی عزلت‌نشینی طلاب و روحانیون را خواسته دشمن دانست و گفت: ما باید سربازان عرصه‌های مختلف اسلام در خط مقدم دفاع از دین و ارزش‌های الهی باشیم، چراکه این فلسفه حوزه‌های علمیه است.