معاون فرهنگی، تربیتی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر:

سلسله نشست های اخلاقی ویژه اساتید و مبلغات حوزه علمیه خواهران بوشهر برگزار می شود

شناسه خبر : 71500

1397/10/22

تعداد بازدید : 73

سلسله نشست های اخلاقی ویژه اساتید و مبلغات حوزه علمیه خواهران بوشهر برگزار می شود
معاون فرهنگی، تربیتی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر اظهار داشت: سلسله نشست های اخلاقی با موضوع اخلاق محوری در بین اساتید، مبلغان و مشاورین حوزه علمیه خواهران استان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از بوشهر، خانم کرمی با اشاره به برگزاری  نشست های اخلاقی ویژه اساتید و مبلغان حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: از شیوه هایی که برای تاثیر گذاری در رفتار دیگران به ویژه طلاب بسیار کارساز  است اصلاح رفتار و کردار خود استاد و مبلغ است.
معاون فرهنگی، تربیتی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر افزود: قطعا مهمترین تاثیرگذاری در حوزه های علمیه خواهران  اساتید و مدیران حوزه ها هستند که باید به این امر مهم توجه ویژه داشته باشند.
وی با بیان اینکه اساتید وظیفه تربیت اخلاقی طلاب را بر عهده دارند، افزود: یک استاد باید به پیشرفت های معنوی طلبه اش توجه داشته باشد و این امر زمانی به منصه ظهور می رسد که  استاد و مدیر مدرسه نیز از جهت معنوی، اخلاقی و رفتاری در میان طلاب سرآمد باشند.
کرمی بیان داشت: همانطور که علمای بزرگ ما نیز در بیاناتشان توجه به بعد اخلاقی در کنار علم رو ضروری می دانستند، پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) هم از همان آغاز رسالت فرمودند که من برای مکارم اخلاق مبعوث شدم به همین ترتیب هم انتظاری که جامعه از طلاب علوم دینی دارند، بیشتر معطوف به شخصیت اخلاقی او است.
معاون فرهنگی، تربیتی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر خاطرنشان کرد: طلاب اساتیدی را که به اخلاق حسنه معروف هستند بیشتر دوست دارند و مورد پذیرش هستند تا استادی که جنبه علمی اش قوی تر باشد.
کرمی اظهار داشت: بر همین اساس سلسله نشست های اخلاقی با موضوع اخلاق محوری در بین اساتید و مبلغان و مشاورین حوزه علمیه خواهران استان برگزار می شود.
وی افزود: اولین نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری در پنجشنبه 20 دی ماه در مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) بوشهر برگزار شد.