مدیر مدرسه علمیه خواهران امام حسن مجتبی(ع) تهران:

طلاب خواهر با تاسی به حضرت زینب(س) در بصیرت افزایی جامعه تلاش کنند

شناسه خبر : 71498

1397/10/22

تعداد بازدید : 88

طلاب خواهر با تاسی به حضرت زینب(س) در بصیرت افزایی جامعه تلاش کنند
مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام) با تاکید بر اینکه طلاب خواهر با تاسی به حضرت زینب(سلام الله علیها) در بصیرت افزایی جامعه تلاش کنند، گفت: بصیرت داشتن لازمه حمایت از ولی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از تهران، خانم لطیفی با عرض تبریک به مناسبت ولادت با سعادت عقیله بنی هاشم، ایشان را عالمه غیر معلمه و محبوبه رسول الله دانست و گفت: ایشان زینت پدر، دخت زهرای مرضیه، غمخوار امام مجتبی(علیه السلام) و یار و مددکار اباعبدالله الحسین(علیه السلام) بودند.

وی با بیان اینکه حضرت زینب(سلام الله علیها) قهرمان صبر و استقامت در کربلا بودند، ابراز کرد: بانویی که کوه استقامت و شکیبایی در زمان اسارت بود، کسی که اسیر شد اما چنان باصلابت و عزت، نقش آفرینی کرد، که اسوه تمام آزادگان پس از خود قرار گرفت.

مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام) ادامه داد: خصائص متعددی در رابطه با شخصیت والامقام زینب کبری(سلام الله علیها) بیان شده که از جمله آن می توان به شریکه الاخ، کعبه الرزایا، عابده، زاهده، عاقله، باکیه، امینه الله، صدیقه، راضیه و بسیاری دیگر اما ویژگی برجسته حضرت ام المصائب، ولایتمدار و محب و مخلص امام زمان(علیه السلام) خود بودن اشاره کرد.

لطیفی با بیان اینکه حضرت زینب(سلام الله علیها) عامل به تعالیم مادر بزرگوارشان بودند، گفت: آن بانوی مکرمه در تمام لحظات زندگی، درسی را که از مادر آموخته بودند، عمل کردند و در دوران حیات امام علی(علیه السلام) و امام حسن(علیه السلام) مطیع امر ولاِیت بودند و در زمان امام حسین(علیه السلام) نیز نه تنها ولایتمدار بلکه پرستار جانباز کربلا نیز بودند، ایشان تمام هستی خویش را در مسیر ولایت هزینه کردند چراکه ایشان عارف به حق امام زمان(علیه السلام) خویش بودند.

وی افزود: ایشان از مادر آموخته بودند اگر کسی حامی ولی نبود تو با تمام توان در بحران ها، ابتلائات، اضطراب ها و در سختی ها حامی ولی الله باش و چه شایسته ایشان انجام وظیفه کردند.

مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام) با بیان اینکه حضرت زینب(سلام الله علیها) پرستار بیماران و غمخوار دل شکستگان واقعه عاشورا بودند، ابراز کرد: ایشان حامی ولی و کاروان سالار داغ دیدگان شدند و پیام حسینی زیستن و حسینی مردن، و یاوری دین خدا را به تمام نسل ها و عصرها ابلاغ فرمودند.

لطیفی، بصیرت را از جلوه های شخصیتی حضرت زینب(سلام الله علیها) بیان کرد و اظهار داشت: ایشان با بصیرتی وصف ناشدنی سخت ترین بحران ها را تشخیص و در آن شرایط دشوار را با بهترین تصمیم گیری، شایسته ترین عمل و عاقلانه ترین تدبیر مدیریت کردند و به نصرت و یاری امام زمان(علیه السلام) خویش شتافتند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حضرت زینب(سلام الله علیها) درس ولایتمداری عاشقانه و عاقلانه توأم با بصیرت را به تمام آزادگان جهان آموختند و امید که طلاب خواهر با تأسی از این بانوی بزرگوار با تبلیغ فرهنگ عاشورا در راستای بصیرت افزایی جامعه تلاش کنند.