نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان:

از منزلت زن در اسلام دفاع شود

شناسه خبر : 71459

1397/10/20

تعداد بازدید : 87

از منزلت زن در اسلام دفاع شود
نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان گفت: امروز زنان با حضور خود می‌توانند از منزلت خود و اسلام دفاع کرده و به جایگاه واقعی خود برسند.به گزارش خبرگزاری کوثر، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی، پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان که در سالن ولایت اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد، گفت: یکی از برکات انقلاب اسلامی آوردن زن در جامعه و مشارکت دادن آن در زمینه‌های مختلف است.

وی افزود: این حضور با آن چیزی که جامعه غرب و شاهنشاهی می‌خواست متفاوت بود و نگاه جنسیتی نسبت به زن مطرح نیست.

آیت‌الله نورمفیدی ادامه داد: امام راحل (ره) از همان روز‌های آغاز نهضت خود حضور زن در جامعه را آن طوری که اسلام و شریعت می‌خواهد، مطرح کردند.

وی بیان کرد: از آثار و برکات انقلاب است که از همه جهات علمی زنان در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه و ... به جایگاه‌های که شایسته هستند، رسیدند.

وی گفت: امام راحل (ره) در اوایل انقلاب هنگام فرستادن پیام به شوروی سابق به همراه آیت الله جوادی آملی، یک زن را همراه می‌کنند و این حرکت پیام‌های زیادی برای همگان داشت.

آیت‌الله نورمفیدی افزود: امیدواریم چه در حوزه و چه در دانشگاه همان طور که بنیانگذار انقلاب و خلف ایشان حرکت کرده اند در‌های مختلف مدیریتی به روی بانوان باز شود و مسئولیت‌های اجتماعی، سیاسی و ... بیایند.

وی در خصوص اجتهاد زنان تصریح کرد: این امر یکی از مسائل اختلافی است و این که بانوان می‌توانند مرجع علمی باشند و یا خیر باید مورد بحث علمی قرار بگیرد.

آیت‌الله نورمفیدی به برخی از آراء مخالف و موافق در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: نگاه امام روشن است، ایشان موافق حضور زن در همه عرصه‌های جامعه بودند.

امام جمعه گرگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز زنان با حضور خود می‌توانند از منزلت خود و اسلام دفاع کرده و به جایگاه واقعی خود برسند.

آیت‌الله نورمفیدی ادامه داد: امروزه دنیا مانند کف دست است و همه با هم ارتباط دارند و باید زنان خود را به تقوا، مدارا، مدیریت خانواده و دیگر اخلاق نیک مسلح کنند.

وی افزود : نقش و جایگاه حوزه علمیه خواهران دفاع از موضع اسلام است و تنها به پرورش چند روضه خوان کفایت نکند.