آیت‌الله العظمی علوی گرگانی:

پست های کلیدی نظام به افراد انقلابی و متعهد واگذار شود

شناسه خبر : 71364

1397/10/18

تعداد بازدید : 101

پست های کلیدی نظام به افراد انقلابی و متعهد واگذار شود
مرجع تقلید شیعه گفتند: باید پست های کلیدی به افراد با ایمان، انقلابی دینی و متعهد، معتقد به اسلام و ارزش‌های اخلاقی واگذار شود، تا موجب پیشرفت نظام و دین و انقلاب شوند.


به گزارش خبرنگارخبرگزاری«حوزه»، حضرت آیت الله علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار مسئولین گزینش استان قم، گفتند: گزینش  کارمندان از مسئولیت های بسیار سنگین و حساس است و نباید در این عرصه کوتاهی صورت گیرد.

حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: اگر کوتاهی در گزینش افراد انجام شود، خسارت جبران ناپذیری به جامعه و نظام وارد می شود، همان طور که در صدر اسلام این مسئله باعث خسارت های جبران ناپذیری شد و در ادامه جهاد با دشمنان مشکلاتی ایجاد شده است

معظم له بیان داشتند: در نظام مقدس جمهوری اسلامی،بعضی از منصب ها، جزو کلید ترین مسئولیت ها است که از جمله آن قوه مقننه و مجریه است، در این منصب ها افراد شایسته، متعهد و انقلابی قرار گیرند.

ایشان با بیان اینکه گزینش نشدن صحیح افراد موجب فساد جامعه می شود، گفتند: اگر افراد نالایقی وارد ارگانها شوند، خسارتهای آن نصیب جامعه می شود.

معظم له بیان داشتند: باید پست های کلیدی به  افراد با ایمان، انقلابی دینی و متعهد، معتقد به اسلام و ارزش  های اخلاقی واگذار شود، تا موجب پیشرفت نظام و دین و انقلاب شوند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی افزودند: در گزینش افراد از کسانی استفاده شود که شایسته تر هستند.نباید در گزینش افراد روابط مقدم بر ضوابط شود.

معظم له بیان داشتند: اگر افراد شایسته به دنبال کار هستند این افراد را بر دیگران در واگذاری پست ها و منصب ها، مقدم بدارید، ولی گاهی شنیده  می شود، با تلفن فرد شایسته و خدمت گزار را جابجا می کنند و نالایقان را جایگزین می کنند.