کارشناس سیاسی:

رسالت طلاب در میدان جنگ نرم دشمن روشنگري است

شناسه خبر : 71354

1397/10/19

تعداد بازدید : 93

 رسالت طلاب در میدان جنگ نرم دشمن روشنگري است
حجت الاسلام روان بخش کارشناس سیاسی گفت: در حال حاضر یکی از وظایف طلاب روشنگری است که در این راستا و جهت پیروزی در جنگ نرم دشمن، باید دوره های لازم را فرا گرفته و مسلح به مسائل اصولی واعتقادی باشند.

به گزارش خبرگزاري كوثر از مازندران، حجت الاسلام والمسلمین روان بخش در نشست بصیرتی با عنوان "روشنگری جهاد کبیر است" در مدرسه علمیه ریحانه الرسول (سلام الله عليها) نکا بیان کرد: یکی از مسائل مهمی که مقام معظم رهبری در چند سال اخیر به آن توجه داده اند بحث جهاد کبیراست که درآیه 52 سوره فرقان " ولا تُطِع الکافرین وجاهِدهم جهادًا کبیرا"(از کافرین اطاعت نکن و با عدم اطاعت از کافرین جهاد کن) به آن اشاره شده است.
وی افزود: دو نوع جهاد داریم که اولی جهاد اکبر و مبارزه با نفس و دومی جهاد اصغر است که به دو دسته جهاد صغیر وکبیر تقسیم شده و منظور از جهاد صغیر نبرد در میدان جنگ وجهاد کبیر روشنگری است.
وی تصریح کرد: در اسلام، جهاد صغیر بر خانمها واجب نیست؛ اما جهاد کبیر وظیفه همگان است و زنان در این عرصه باید با هنر و قلمشان نقش آفرینی کنند.
استاد حوزه در ادامه ظهار کرد: بنابر فرمایشات رهبر انقلاب، وظیفه امروز همه به خصوص شما طلاب، روشنگری است که در این راستا باید ضمن تفقه در دین و ارزشهای مکتب اسلام، آن را به خوبی برای مردم تببین کنید؛ همچنین بصیرت داشته وبرای مقابله با توطئه های دشمنان آماده باشید؛ زیرا در این جهاد نیز باید دوره های لازم را دیده ومسلح به مسائل اعتقادی باشید تا در جنگ نرم دشمن پیروز شوید.
وی گفت: انسان بصیر وقتی چیزی را می شنود تفکر کرده و بررسی و تحلیل می کند؛ همچنین از عبرتها سود برده و در جاده روشن حرکت می کند .