استاد حوزه:

نظام طلبگی الهی و وحدانی است

شناسه خبر : 71350

1397/10/18

تعداد بازدید : 127

نظام طلبگی الهی و وحدانی است
حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری نظام طلبگی را الهی و وحدانی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری در همایش«طلیعه حضور» که با حضور بیش از 130 طلبه جدید الورود مدارس علمیه خواهران استان بوشهر، با هدف آگاه‌سازی و تبیین وظایف طلبگی و آشنایی با رسالت‌های تبلیغ، در مجتمع فرهنگی تفریحی غدیر بوشهر برگزار شد،  گفت: طلاب حوزه علمیه باید برای همه کارها و حوزه آمدن خود دلیل داشته باشند.

استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: لذت جوانی آن چیزی است که نیاز فطرت را برطرف و در تمام زمان ها با انسان است و با آن آرامش پیدا می کند.

وی ادامه داد: نظام طلبگی، نظامی الهی و وحدانی است، نظامی که مطابق با فطرت که نیاز فطری انسان را برطرف می کند؛ لذا طلبه بالاتر از عالم خلقت است.

صفایی بوشهری، تقوا، اخلاص، خداشناسی و معادشناسی از لایه های طلبگی دانست و بیان کرد: کسانی که دچار اشتباه می شوند از نقش قرآن در زندگی و اخلاص بی بهره هستند.

خانم یوسفی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر  نیز در ادامه این همایش با بیان اینکه درمسیر طلبگی باید اهل استقامت بود خاطرنشان کرد: چه کسی خواهان خدا و دین الهی است که اهل استقامت نباشد زیرا استقامت با صبر متفاوت است، استقامت پایداری در مسیری است که در آن حرکت به سوی خدا و جلو باشد.

بر اساس این گزارش، زیارت امامزاده قاسم و قبور مطهر شهدای گمنام در پارک شغاب، بازدید از موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس پایگاه دریایی ارتش از دیگر برنامه های این همایش بود.

گزارش تصویری طلیعه حضور طلاب جدید الورود 98-97 مدارس علمیه خواهران استان بوشهر