معاون سیاسی امنیتی سپاه فجر فارس:

جنگ نرم در ظاهر مسالمت آميز و نا محسوس است

شناسه خبر : 71319

1397/10/18

تعداد بازدید : 130

جنگ نرم در ظاهر مسالمت آميز و نا محسوس است
آقاي وامق معاون سیاسی امنیتی سپاه فجر فارس جنگ نرم را در ظاهر مسالمت آميز وغير خشونت آميز ويك جنگ نامحسوس معرفي كرد.

به گزارش خبرگزاري كوثر از استان فارس، وامق معاون سياسي امنيتي سپاه فجر این استان در جمع طلاب مدرسه فاطميه شهرستان فسا گفت: در جنگ نرم دشمن با استفاده از جنبه های برتر فرهنگی، اعتقادی، علمی و فنی و بکارگیری ابزارهای نوین ارتباطی(مثل ماهواره، اینترنت...) رفتار سیاسی،دینی، اجتماعی و فرهنگی جامعه را به نفع خود تغییر می‌دهد تا بدین وسیله منافع حداکثری خود را تامین کند.

وی در ادامه افزود: دشمن سعی دارد با تمام امکاناتی که در اختیاردارد مظاهر اعتقادی اسلامی ما را کمرنگ و فضای دین‌گرایی و اخلاق در جامعه جوانان ایران که اساسی‌ترین راهبرد برون‌رفت جمهوری اسلامی از چالش‌های متعددی نظیر جنگ و تحریم است را پاک کرده و اخلاق دینی را از  این جامعه دور کند که در غیر این حالت هر برنامه‌ای با شکست مواجه خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی سپاه فجر فارس تصریح کرد: جنگ نرم يك جنگ نامحسوس است ، يعني ماهيت جنگ در آن پيدا نيست، به طور تدريجي در جامعه شكل مي‌گيرد و افراد به سختي متوجه تكوين آن مي‌گردند، مسالمت آميز و جنبة غير خشونتي دارد و لذا در برخوردهاي سطحي حساسيتي را در جامعه و حكومت بر نمي‌انگيزد.

وامق در ادامه خاطر نشان كرد: مخاطب جنگ نرم عموم مردم اند و قشر خاصي را در بر نميگيرد و معمولاً اهداف اصلي پنهان دارد و منافقانه عمل ميشود.

وی گفت: لذا درك سازماندهي پنهان مجريان آنها به راحتي امكان پذير نيست و گاه بسيار مشكل است.