معاون آموزش مدرسه فاطمه الزهرا(س) گله دار:

محبت در پيشبرد اهداف جامعه اسلامی موثر بوده است

شناسه خبر : 71245

1397/10/17

تعداد بازدید : 91

محبت در پيشبرد اهداف جامعه اسلامی موثر بوده است
معاون آموزش مدرسه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) گله دار محبت را در تحقق برنامه‌های اسلام برای پیشرفت جامعه انسانی موثر دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم موسوی در جمع اساتيد این حوزه گله دار، درباره محبت و مودت گفت: این دو واژه به معنای دوست داشتن است اما مودت یک نوع محبت خاص است که در رفتار و کردار خود آن را نمایش می‌دهیم.
وی افزود: یکی از راه‌های وصل شدن به اهل بیت(سلام الله علیها)، محبت است زیرا مساله محبت به اندازه‌ای در تحقق برنامه‌هایی که اسلام برای پیشرفت جامعه انسانی پیش بینی کرده مفید است که پیشوایان دین آن را اساس و پایه و بلکه خود دین دانسته‌اند.
استاد حوزه تصریح کرد: اولین صفتی که مسلمان‌ها در جمله‌ای که همیشه و هر روز موظف به تکرار آن هستند و در ابتدای هر کلام و هر کاری باید به زبان بیاورند، صفت مهربانی و مهرورزی است.
وی با اشاره به محبت خدا به بنده‌هایش اظهار کرد: محبت خداوند به بنده‌هایش مسلم است اما نسبت به یک سری از بنده‌هایش مودت دارد که آن را در خوبی‌ها و بدی‌ها نشان می‌دهد.
خانم موسوی درباره تبدیل کردن محبت به مودت در ارتباط با خداوند افزود: بندگان اگر محبتی به پروردگار دارند باید آن را تقویت وانتظار محبوب خود را برآورده و در به دست آوردن حب، محبت الهی و تسلیم خداوند شدن تمرین داشته باشند تا با تقوای الهی از محبت به مودت الهی صعود کنند.
وی در پایان گفت: امید است با شناخت محبوب حقیقی و محبوبان درگاه الهی بتوانیم با مهرورزی نسبت به آنان خود نیز محبوب پروردگار جهانیان شویم و به هدف عالی انسانی برسیم.