کارشناس مهدویت:

خانواده مهدوی آرمانی و معنوی است

شناسه خبر : 71225

1397/10/16

تعداد بازدید : 94

خانواده مهدوی آرمانی و معنوی است
خانم وحیدی فر کارشناس مهدویت بیان کرد: خانواده مهدوی، خانواده ای است، آرمانی و معنوی که علاوه بر دارابودن ارزش‌های انسانی و اخلاقی و پرهیز از ضدارزش‌ها، به طور ویژه به دو موضوع خدامحوری و امام محوری توجه دارد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم وحیدی فر، در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد، با اشاره به اهمیت خانه و خانواده در اسلام افزود: توجه به جهت قبله در ساختن بنای خانه و وضع قوانینی برای ورود به خانه و خروج از آن شامل ورود از درب خانه، استیذان و استیناس، آداب خروج از خانه و ورود به خانه از جمله مصادیق اهمیت خانه از دیدگاه اسلام است.

کارشناس مهدویت ضمن تعریف و توصیف خانواده مهدوی اظهار داشت: خانواده مهدوی، خانواده ای است، آرمانی و معنوی که علاوه بر دارابودن ارزش‌های انسانی و اخلاقی و پرهیز از ضدارزش‌ها، به طور ویژه به دو موضوع خدامحوری و امام محوری توجه دارد.

وی در تبیین فواید و آثار مهدی باوری و مهدی یاوری در خانواده تصریح کرد: وجود حامی معنوی و ناظر اخلاقی و دینی، بهره‌مندشدن از دعای خیر امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف)، الگومند شدن سیره امام عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) و دفع بلاها و آفات نمونه‌هایی از آثار و برکات خانواده‌ ایست که بر محور مهدویت، برنامه زندگی خود را تنظیم کرده اند.

خانم وحیدی فر در پایان سخنان خود، امیدواری و پرهیز از از یأس، عدالت‌محوری، عزت‌مندی و عزیزمحوری، آرامش و رفاه، صلح و امنیت، اصلاحگری، سلامت و بهداشت روانی، پاکی دل‌ها از کینه و دشمنی، مسئولیت پذیری و غیره را از اصول همانندسازی فرهنگ خانواده با آرمان و فرهنگ مهدویت برشمرد.