كارشناس مسائل دينی:

مال دوستي عامل بسیاری از مشکلات ما در زمینه سبک زندگی است

شناسه خبر : 70951

1397/10/22

تعداد بازدید : 90

 مال دوستي عامل بسیاری از مشکلات ما در زمینه سبک زندگی است
حجت الاسلام والمسلمین محمود خاني کارشناس مسائل دینی برخي از مشكلات سبك زندگي جامعه امروز را نشات گرفته از مال دوستي و زراندوزي دانست.

به گزارش خبرگزاري كوثر از استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین محمود خانی در جمع طلاب مدرسه فاطميه(سلام الله علیها) شهرستان فسا گفت: امامت به معنی رهبری است و در اصطلاح یعنی کسی یا چیزی که با فرمان الهی، راهنما و هدایتگر انسان ها به راه راست است، شیعه بر این باور است که قرآن و سنت نبوی برای ایمان حقیقی لازم و کافی است و امامت یک منصب الهی است، اما اهل سنت معتقدند که امامت یک مقام دنیوی است،  از این رو اختلاف بین شیعه و سنی بر سر یک شخص نیست بلکه بر اساس دیدگاه و نظرات آنها در مورد تعریف‌شان از امامت است.

وی افزود: مرحله امامت، پس از مرحله دعوت مردم به ایمان و دین حق و پس از مرحله نبوت است و این امام است که وظیفه هدایتگری انسان را بر عهده دارد.

حجت الاسلام محمود خاني از جمله ویژگی‌های اصل امامت را مرجعیت دینی، رهبری اجتماع، عصمت، نگهبانی از تحریف دین و مدیریت و اجرای دین دانست.

کارشناس مسائل دینی تبیین کرد: سبک‌ زندگی مجموعه‌ای از طرز تلقی‌ها، ارزش‌ها، شیوه‌های رفتار، حالت‌ها و سلیقه‌ها در هر چیزی را در برمی‌گیرد.

وي تعریف سبک زندگی در اروپا بر اساس جسم و کامجویی دانست و گفت: جسم ابزاری برای روح و جان است و هرجه انسان قویتر باشد لذت او بیشتر و این موجب ارضا می‌شود و بیشتر مردم لذت‌هاشان اقناعی است.

حجت الاسلام محمودخانی در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال، تحقق سبک زندگی اسلامی مراحلی دارد که  نخست باید سبک زندگی فعلی مان را مشخص کنیم، بعد سبک زندگی اسلامی را بشناسیم بنابرینبرخی از مشکلات که در سبک زندگی فعلی ما وجود دارد، به مال دوستی و زراندوزی بازمی گردد.