عضو هیئت علمی دانشگاه حضرت معصومه(س)

تهاجم فرهنگی و ترویج بی‌حجابی هویت و فرهنگ عمومی قم را تهدید می‌کند

شناسه خبر : 70242

1397/10/03

تعداد بازدید : 82

 تهاجم فرهنگی و ترویج بی‌حجابی هویت و فرهنگ عمومی قم را تهدید می‌کند
عضو هیئت علمی دانشگاه حضرت معصومه(س) گفت: شیوع مصادیقی از بدحجابی در شهر قم به هیچ وجه زیبنده این شهر علم و اجتهاد نیست، گفت: تهاجم فرهنگی دشمن به خصوص با نشانه گرفتن فرهنگ عفاف و حجاب یکی از مهم ترین خطراتی است که هویت و فرهنگ عمومی شهر قم را تهدید می کند.
 
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، مریم معین الاسلام در گفتگو با خبرگزاری «حوزه»، اظهار کرد: شهر مقدس قم در کلام ائمه اطهار(ع) و بزرگان ما همواره جایگاه خاص و ویژه‌ای داشته و حفظ و حراست از این جایگاه مستلزم این است که مردم و خانواده ها نیز در حفظ این حریم معنوی بکوشند.
 
وی با بیان این که شیوع مصادیقی از بدحجابی در شهر قم به هیچ وجه زیبنده این شهر علم و اجتهاد نیست، گفت: تهاجم فرهنگی دشمن به خصوص با نشانه گرفتن فرهنگ عفاف و حجاب یکی از مهم ترین خطراتی است که هویت و فرهنگ عمومی شهر قم را تهدید می کند و لذا برای مقابله با این مساله همه باید احساس مسئولیت دینی داشته و مدیران و متولیان جامعه نیز به وظایف خود به درستی عمل کنند.
 
رئیس موسسه فرهنگی زنان منتظر همچنین بیان داشت: به هر صورت شهر مقدس قم از دیرباز مرکز فرهنگ اهل بیت (ع) و عش آل محمد(ص) بوده و در طول تاریخ همواره پرچمدار دفاع از ارزش های دینی بوده و مردان قم غیرتمندانه در مقابل دفاع از ارزش ها حاضر بوده اند، اما در سال های اخیر به نظر می رسد یک مقدار این حساسیت ها و غیرت دینی کمرنگ تر از گذشته شده که باید این خطر را جدی گرفت.
 
وی خاطرنشان کرد: اساساً این که در بسیاری از احادیث از جمله حدیثی از حضرت امام صادق(ع) از مردم قم به نیکی یاد شده به خاطر اهتمام به ارزش های دینی و به خصوص غیرت دینی آن هاست و از این حیث ما باید این وجه و شاخصه کلیدی را در قم همچنان پررنگ و ممتاز نگاه داریم.