گزارش سفر مدیر حوزه‌های علمیه خواهران به استان همدان

شناسه خبر : 70021

1397/09/30

تعداد بازدید : 1410

گزارش سفر مدیر حوزه‌های علمیه خواهران به استان همدان
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور به همراه جمعی از مسئولان این نهاد در سفر به استان همدان ضمن افتتاح ساختمان جدید مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان، در جلسات مختلفی با مدیران مدارس علمیه، اساتید، طلاب و اعضای هیات‌های امنا شرکت کرد.

•    سخنرانی در جمع طلاب همدان
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران صبح روز چهارشنبه 21 آذرماه در جمع طلاب تعدادی از شهرهای استان همدان در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها همدان به ایراد سخن پرداخت.

•    سخنرانی در همایش هیات امنای مدارس علمیه
حجت‌الاسلام و المسلمین بهجت‌پور همچنین در همایش موسسان و اعضای هیات‌های امنای مدارس علمیه استان همدان نیز به سخنرانی پرداخت.

•    تحقق استقلال کامل حوزه های علمیه خواهران در برنامه 15 ساله
مدیر حوزه های علمیه خواهران در این همایش با اشاره به اینکه باید در یک پروژه 10 تا 15 ساله با استفاده از منابع پایدار میزان وابستگی به دولت را کاهش دهیم، خاطرنشان کرد: طبق این برنامه میزان وابستگی به دولت بر اساس بودجه امروز به صفر می‌رسد و تنها برای توسعه از دولت کمک گرفته می‌شود.
وی پیشنهادات موسسان و اعضای هیات‌های امنا را سرشار از امید و ارزشمند دانست و اظهار کرد: خدمت به بانوان طلبه مدال افتخاری است که از سوی خداوند به خدمتگزاران به بانوان طلبه اعطا شده است.
وی با اشاره به اینکه گاهی فکر می کنیم که پول مشکلات را از پیش روی ما بر می دارد، اظهار کرد: اما اینگونه نیست و بسیاری از اوقات مشکلات با حرکت و پیگیری حل می شود.
مدیر حوزه های علمیه خواهران با تقدیر از اهتمام نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی به حل مشکلات حوزه خواهران و آمادگی برای پیگیری لازم خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنیم برای استان همدان بودجه مخصوص استان اخذ شود؛ در برخی استان‌ها چنین اتفاقی افتاده است و با توجه به برنامه‌های توسعه سهمی خاص برای توسعه حوزه علمیه خواهران استان در نظر گرفته می‌شود.
وی با بیان اینکه قرار بود بودجه های عمرانی امسال از سال گذشته کمتر نشود، گفت: این مهم در همدان محقق نشده است و امیدواریم که حداقل سهم بودجه‌های عمرانی به استان همدان اختصاص یابد.
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با بیان اینکه طراحی و توسعه مدارس علمیه خواهران باید توسط مدیران استانی ارائه شود، گفت: در رویکرد مدرسه محوری پیشنهاد می‌شود تا جایی که ممکن است اختیارات به مدرسه واگذار شود، بودجه ها در مدارس هزینه و برنامه عمرانی به استان واگذار شود.
وی با اشاره به اینکه تکلیف بودجه های عمرانی استان همدان تا نیمه سال 98 مشخص شده است، گفت: توافق لازم در این زمینه امضا شده است و در بخش اجرا نیز در پروژه های جدید پیمانکاران از سوی استان انتخاب می‌شوند.

•    هیات امنا طرح توسعه مدارس علمیه خواهران را دنبال کنند
مدیر حوزه های علمیه خواهران با بیان اینکه هیأت امنا و موسسان باید طرح توسعه مدارس علمیه خواهران استان را دنبال کنند، گفت: توسعه در آینده باید بر مدار سطح 3 باشد، اگر توسعه بر مدار سطح 2 باشد، نتیجه این می شود که نقش حوزه خواهران در سطح عمومی باقی می ماند در حالی که امروز زمان توسعه در سطح 3 و 4 است.
وی خاطرنشان کرد: 20 رشته در سطح 3 و 4 طراحی شده است و مدیریت استانی مشخص می‌کند که چه رشته هایی در چه مدارسی ارائه شود ولی برای اینکه بتوانیم سطح 3 ایجاد کنیم بزرگترین مشکل این است که استاد و مدیر دارای سطح 4 نداریم و باید توسعه از سطح 4 شروع شود.

•    سطح چهار در استان همدان فعال شود
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور اضافه کرد: به سرعت باید دو یا سه رشته سطح 4 در استان همدان فعال شود تا اساتید و کادر مدارس سطح 3 در آینده تامین شود.
وی با اشاره به اینکه باید حوزه های علمیه همدان را توسعه دهیم و همدان باید کردستان و ایلام را پشتیبانی کند و ظرفیت و پشتوانه مادی و معنوی لازم را دارد اضافه کرد: باید طراحی‌ها در استان همدان به گونه‌ای باشد که در آینده نزدیک زمینه را برای تقویت استان‌های اطراف فراهم و نقش الهام بخش همدان را محقق کنیم.

•    اختصاص 9 درصد بودجه عمرانی به منابع پایدار
مدیر حوزه های علمیه خواهران توجه به منابع پایدار را مورد تاکید قرار داد و گفت: امسال 9 درصد بودجه عمرانی حوزه‌های علمیه خواهران به منابع پایدار اختصاص یافته است.
وی افزود: توسعه باید در مدارس به گونه ای باشد که فرصت سازی لازم را به دنبال داشته باشد و نیاز مدارس و همچنین خارج از مدارس را تامین کند.
مدیر حوزه های علمیه خواهران گفت: از هیأت امنا و موسسان می خواهیم که از سرمایه عظیم 100 هزار نفری حوزه های علمیه خواهران که 50 هزار نفر از ایشان فارغ التحصیل شده اند در زمینه اثرگستری در منطقه و محل استفاده لازم را داشته باشند.

•    لزوم استفاده از طلاب در مساجد
وی با اشاره به برقراری ارتباط با بهزیستی، کمیته امداد و دیگر نهادها گفت: دفتر همکاری های حوزه‌های علمیه خواهران و سازمان تبلیغات اسلامی در حال راه اندازی است.
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با اشاره به گفت وگوی صورت گرفته با حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور اضافه کرد: حداقل 6 هزار مسجد فعال داریم که باید از ظرفیت بانوان طلبه در این مساجد استفاده شود و اعضای هیأت امنا کمک کنند که این اثرگذاری گسترش یابد.

•    حوزه‌های علمیه خواهران نقاط ضعف را برطرف کند
در این مراسم همچنین آیت‌الله طه‌محمدی نماینده ولی فقیه در استان همدان خواستار اهتمام مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران نسبت به رفع نقاط ضعف و بازنگری در فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران شد و تاکید کرد: حوزه های علمیه و دانشگاه ها از نظر روانشناسی زن ضعیف هستند.
وی با اشاره به اینکه 80 درصد تربیت کودکان در اختیار مادران است، گفت: همه روحانیون، ائمه جمعه، مدیر حوزه های علمیه خواهران و همچنین بانوان طلبه می خواهم که نسبت به بازنگری ضعف ها اهتمام داشته باشند.

•    تاخیر در راه‌اندازی حوزه‌های علمیه خواهران یک اشتباه تاریخی است
وی با اشاره به اینکه یکی از اشتباهات تاریخی روحانیت تاخیر در راه اندازی حوزه های علمیه خواهران است، گفت: آیا یادگیری علوم دینی فقط مختص برادران بوده است؟ چرا زنان را از وظایف اصلی خودشان یعنی یادگرفتن و یاددادن معارف دین کنار زده ایم و این ضرر جبران ناپذیر وارد شده است و اگر انقلاب اسلامی نبود حوزه های خواهران شاید شکل نگرفته بود.
نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: اگر حوزه های علمیه خواهران همزمان با شکل گیری حوزه های علمیه برادران بود یقینا وضع زندگی جامعه ما از وضعیت کنونی بسیار بهتر بود.
وی با بیان اینکه حوزه های علمیه و دانشگاه ها از نظر روانشناسی زن ضعیف هستند اظهار کرد: خدا را شاکرم که حوزه علمیه خواهران در استان همدان جایگاه خوبی پیدا کرده است و البته برای راه اندازی مدارس علمیه خواهران تلاش های بسیاری صورت گرفت.
آیت الله طه محمدی با اشاره به اینکه نخستین خوابگاه برای طلاب حوزه های علمیه خواهران در یک ده در همدان راه اندازی شده است، بیان کرد: در این خوابگاه بانوان طلبه از شهرهای مختلف کشور حضور داشتند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان اضافه کرد: حضرت آیت الله خامنه ای می فرمایند که در یک پیچ تاریخی قرار داریم، افزود: روحانیت شیعه در یک پیچ تاریخی اشتباهاتی دارد که قابل جبران نیست؛ از جمله این اشتباهات مسائل اقتصادی است.
آیت‌الله طه محمدی با اشاره به اینکه برای عید امامت و ولایت حقه امیرالمومنین در طول 1400 سال هیچ کاری نکرده ایم، بیان کرد: امروز عاشورا کره زمین را فتح کرده است و مراسم های سوگواری در همه جای دنیا برگزار می شود و اگر کاری که برای عاشورا کردیم را برای عید غدیر کرده بودیم نصف جمعیت اهل تسنن، شیعه شده بودند.
وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر مسئله بزرگداشت غدیر در همدان متحول شده است، اظهار کرد: جبران این پیچ های تاریخی بسیار دشوار است.
نماینده ولی فقیه در استان همدان در پایان خواستار توجه بیشتر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به مدارس علمیه استان همدان شد.

•    اولویت‌های حوزه‌های علمیه در اختصاص بودجه مشخص شود
در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام احمد آزادی‌خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در تخصیص بودجه، اولویت ها مد نظر قرار گیرد، گفت: حوزه های علمیه خواهران برای جذب بودجه نسبت به اولویت بندی طرح‌ها و برنامه‌های خود اهتمام داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه ضروری است در سازمان برنامه و بودجه یک مجموعه پیگیر اعتبارات مرتبط با حوزه‌های علمیه باشند بیان کرد: اگر این شیوه دنبال شود می تواند از بسیاری حاشیه ها جلوگیری کند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نهادهای مرتبط با حوزه باید اولویت ها را در زمینه تخصیص بودجه ارائه دهند، بیان کرد: باید بدانیم که اولویت حوزه علمیه خواهران چیست و بتوانیم در تخصیص بودجه از آن اولویت دفاع کنیم و به سرانجام برسانیم.
وی خاطرنشان کرد: باید در خصوص اقدامات صورت گرفته به وسیله تخصیص بودجه گزارش های جامع و کاملی به مجلس و دولت ارائه شود.
آزادی خواه با اشاره به اینکه برای راه اندازی سطح 3 حوزه علمیه خواهران در شهر ملایر مهیا است، بیان کرد: نشان دادن بنیه علمی در حوزه های علمیه خواهران با سطح 3 محقق می شود.
وی در خصوص استفاده از ظرفیت های علمی و آموزش حوزه های علمیه خواهران تاکید کرد: در حوزه آموزش ورود جدی داشته است ولی در زمینه بهره دهی و خدمات رسانی حوزه های علمیه خواهران می توانند اثرگذاری بسیاری بیشتری داشته باشند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از ظرفیت حوزه های علمیه خواهران در سازمان تبلیغات، دفتر تبلیغات، نهادهای آموزشی، دانشگاه‌ها و... استفاده شود، افزود: باید این استفاده به صورت ساختار مند باشد تا از ظرفیت های حوزه های علمیه خواهران به شکل مطلوب اداره شود.

•    افتتاح ساختمان مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان
افتتاح ساختمان مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان برنامه دیگر مدیر حوزه‌های علیمه خواهران کشور بود انجام شد.

•    لزوم اهتمام بیشتر نسبت به مسئله اخلاقی در حوزه
در این مراسم که با حضور مدیران مدارس علمیه خواهران و جمعی از مسئولان حوزوی و دولتی برگزار شد، آیت‌الله موسوی اصفهانی نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری اهمیت توجه به مسائل اخلاقی در حوزه‌های علمیه خواهران و برادران را مورد تاکید قرار داد و گفت: از مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران تقاضا داریم که نسبت به مسائل اخلاقی هم توجه بیشتری صورت گیرد که خواهران طلبه بتوانند در جامعه اثرگذاری بیشتری داشته باشند.
وی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های علمیه خواهران در دوارن مدیریت حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، با اشاره به اینکه طلاب مفتخر به تفقه در دین باید یک وظیفه سنگین برای خودشان تصور کنند، اظهار کرد: مسئله مهم این است که طلاب به خودسازی اهتمام داشته باشند و اگر مدیر، استاد و معاون خودساخته باشد عمل او در مجموعه تحت مدیریتش تاثیر می‌‌گذارد.
وی با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین علیه السلام بیان کرد: باید ابتدا پاسخ به شبهات برای ما به صورت کامل روشن شود و در مسائل دینی به اشراف کامل برسیم. اگر می خواهیم نماز اول وقت در مدرسه علمیه دستورالعمل باشد باید با عمل خود یعنی اقامه نماز اول وقت آن را اجرایی کنیم.
مدیر حوزه علمیه (برادران) همدان با بیان اینکه باید فقاهت در زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی طلاب مشهود باشد، خاطرنشان کرد: کسی که در بعد علم و تربیت و عمل خودسازی کرده باشد نسبت به کسی که معلم و مودب دیگران است در درجه بالایی قرار دارد و این کلام امیرالمومنین علیه السلام است.
وی با اشاره به بیان نکاتی از زندگی آیت‌الله العظمی بهجت گفت: ایشان درس اخلاق نداشتند و گاهی نکات اخلاقی را در درس خود مطرح می‌کردند ولی عمل ایشان به گونه ای بود که هزاران طلبه را مهذب کرد و این مسئله باید در حوزه های علمیه خواهران و برادران نصب العین مسؤولان و در مرحله بعد طلاب، مدرسان و اساتید قرار گیرد.
آیت الله موسوی اصفهانی با اشاره به اینکه باید قبل از لفظ در عمل اخلاق رعایت شود، خاطرنشان کرد: بانوی طلبه باید از افراد دیگر نه تنها در مسئله حجاب بلکه در دیگر شؤون زندگی اعم از تواضع، ایثار، صداقت، تربیت فرزند، احترام به شوهر و پدر و مادر و... در مرتبه بالاتری قرار داشته و اسوه و الگو باشد.
وی اهمیت توجه به مسائل اخلاقی در حوزه‌های علمیه خواهران و برادران را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: از مدیریت حوزه های علمیه خواهران تقاضا داریم که نسبت به مسائل اخلاقی هم توجه بیشتری صورت گیرد که خواهران طلبه بتوانند در جامعه اثرگذاری بیشتری داشته باشند.
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مبادا در حوزه‌های علمیه خواهران بانوان طلبه به خاطر تحصیلات عالیه در ازدواج کوتاهی کنند، گفت: پیشنهاد پدرانه بنده این است که مبادا به خاطر تحصیل در امر ازدواج کوتاهی کنند و این کوتاهی منجر بالارفتن سن ازدواج شود.
وی با تاکید بر اینکه سیره علما و ائمه این بوده است که نسبت به ازدواج اهتمام لازم صورت گیرد، خاطرنشان کرد: عده‌ای از بانوان طلبه بعد از طی کردن مدارج عالی خودشان به این نتیجه می‌رسند که به بن بست برخورد کرده و می خواهند مشاوره بگیرند که دیگر دیر شده است؛ بهتر است که این مشاوره ها در جلسات مختلف به بانوان طلبه تذکرات لازم داده شود.

•    سطح 3 و 4 در حوزه‌های علمیه خواهران توسعه می‌یابد
حجت‌الاسلام و المسلمین بهجت‌پور نیز در مراسم افتتاح این ساختمان در جمع مدیران مدارس علمیه خواهران با اشاره به فعالیت 411 مدرسه علمیه خواهران سطح 2، 55 مدرسه علمیه خواهران سطح 3 و 12 مدرسه علمیه خواهران سطح 4 در کشور گفت: در جریان تحول، اصلی ترین برنامه خود را بر توسعه سطح 3 و 4 متمرکز خواهیم کرد تا خواهران ما نقش اجتماعی و فرهنگی به لایه‌های تخصصی سوق دهند.
به گزارش خبرگزاری کوثر از همدان حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور در مراسم افتتاح ساختمان جدید حوزه علمیه خواهران استان همدان با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران با مدیریت آیت الله شرعی که شخصیتی انقلابی و دلسوز بود آغاز شد اظهار کرد: امروز در 40 سالگی پیروزی انقلاب 500 مدرسه علمیه در سراسر کشور ساخته شده و 50 هزار نفر از بانوان طلبه در سطوح مختلف به جامعه دینی تقدیم شده است.
وی با اشاره به اینکه نقش های گسترده‌ای برای خواهران طلبه در سطح کشور مهیا شده است، خاطرنشان کرد: در بخش فرهنگی حوزه های علمیه خواهران تجلی بسیار خوبی داشته و مورد توجه قرار گرفته ایم و جامعه بانوان توجه خاص و ویژه ای به حوزه های خواهران داشته اند.

•    توانمندی حوزه علمیه خواهران همدان در کمک به استان‌های همجوار
مدیر حوزه های علمیه خواهران با اشاره به وضعیت این نهاد در همدان اظهار کرد: تمام اساتید منطقه تربیت شدگان خود این استان هستند و حوزه علمیه تامین کننده بخش اعظمی از اساتید است و توانسته است به استان‌های همجوار اعزام استاد داشته باشد.
وی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی به زنان توجه زیادی شده است، گفت: در جمهوری اسلامی راه پرافتخار به روی خواهران متدین برای حرکت در مسیر دین باز شده است هرچند که در آغاز راه بوده و در حال بال و پر گشودن هستیم، اما روزی خواهد رسید که بانوان طلبه منطقه و جهان را تحت تاثیر اندیشه اسلام ناب محمدی قرار خواهند داد.
مدیر حوزه های علمیه خواهران با بیان اینکه به وضعیت فعلی قانع نیستیم اظهار کرد: باید بانوان طلبه دیگر متدینین را به استخدام دین درآورند، البته ما رقیب کسی نخواهیم بود؛ اهداف حوزه ‌های علمیه خواهران بسیار والا و بلند است.

•    توسعه سطح چهار برای تامین اساتید و مدیران سطح سه
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با بیان اینکه وظیفه مدیریت حوزه علمیه خواهران زمینه سازی برای گسترش سطح 3 و 4 در استان است، افزود: تدبیری خواهیم کرد تا سطح 4 سریعتر راه اندازی شود و بر اساس آن بتوانیم اساتید و مدیران سطح 3 را آماده کرده و فعالیت ها را گسترش دهیم.

•    واگذاری کارها به استان‌ها و مدارس
وی در خصوص مدرسه محوری گفت: باید به سرعت فعالیت های قابل انتقال به استان ها را به استان‌ها و فعالیت‌های قابل انتقال به مدارس را به مدارس منتقل کنیم و مرکز مدیریت وارد عرصه رصد شود، برای اینکه نقش های ما به روز باشد و کتاب ها به گونه ای باشد که طلبه بعد از چندسال تحصیل بتواند در اجتماع ایفای نقش کند باید قدرت رصد را بالا ببریم و در این زمینه مطالعات لازم را داشته باشیم.
مدیر حوزه ‌های علمیه خواهران با تاکید بر اهتمام مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران بر مسئله گفتمان‌سازی و توسعه آن در متن کتاب‌ها، بینش اساتید و مدیران و اراده و خواست طلاب، گفت: مدرسه‌محوری یکی از شعارهای اصلی مدیریت حوزه های علمیه خواهران است. با ظرفیتی که در حوزه های علمیه خواهران در حال شکل گیری است واگذاری امور به خانم ها را در امور مختص به خود ایشان دنبال می کند.
وی افزود: در حال حاضر دو معاون و تعدادی از مدیران استانی از میان بانوان انتخاب شده اند و به تناسب توانمندی هایی که در بین خواهران در حال شکل گیری است فرصت را برای حضور جدی تر فراهم خواهیم کرد.

•    بانوان طلبه در سطوح تخصصی رشد یابند
وی افزود: باید خواهران طلبه از سطح عمومی به سمت فعالیت های تخصصی رشد پیدا کنند و در مدیریت فرصت ها را برای خود فراهم کنند و مهیا کردن این فرصت ها وظیفه ماست؛ باید در بحث دانش با حساسیت نظری نسبت به مسائل زنان در حوزه خواهران طراحی لازم انجام شود.
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور افزود: البته این اقدام کار بسیار بزرگی است که باید با تولید کتاب ها، پژوهش ها و رشته‌ها رشته ها، رویکرد رشته های عمومی به سمت مسائل زنان سوق داده شود. بانوان طلبه برای اینکه مرجعیت علمی پیدا کنند باید تولید دانش با رویکرد به مسائل زنان را دنبال کنند.

•    توسعه کمی حوزه‌های علمیه خواهران ضروری نیست
وی با اشاره به اینکه دیگر توسعه کمی حوزه های علمیه خواهران ضروری نیست، گفت: باید به سمت توسعه دانش در حوزه های علمیه خواهران حرکت کنیم.

•    به دنبال مرجعیت دینی جامعه در حوزه زنان هستیم
مدیر حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه بزرگترین مشکل تشکیلات مدیریتی، فرهنگی و... سرگردانی است، تصریح کرد: ما گرفتار چنین مشکلی نیستیم و راه خود را شناخته ایم و از مسئله خود آگاهی داریم؛ می خواهیم مرجعیت دینی جامعه در حوزه زنان را رقم بزنیم و این هدف روشن ما است.
وی افزود: سازمان ما اکنون مستقر و روبه جلو است و آمادگی داریم که در عرصه های تخصصی وارد شویم که البته گاهی نیاز به پوست اندازی داریم و گاهی اقتضای رشد نیز ترمیم گذشته است.
وی با بیان اینکه تشکیلات حوزه علمیه خواهران تشکیلات منور و مبارکی است، به تبیین مولفه های طلبگی پرداخت و اظهار کرد: همه ما وقتی وارد این عرصه می شویم می خواستیم که انسان دیگری باشیم و کسانی باشیم که خداوند ما را برای خودش انتخاب کند. این حس معنوی است که حوزه ها را ساخته و مسابقه برای نجابت، حیا، اشک، عبادت و خلوت بیشتر با حضرت حق را رقم زده است.

•    مولفه‌های هویت طلاب
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور به نوع ارتباط بین شاگرد و استاد در حوزه های علمیه اشاره و تصریح کرد: شوق معنوی که در طلاب موج می زند ما را در نقطه ای که باید باشیم قرار می دهد.
وی مولفه دیگر شخصیت طلاب را اهل ولایت بودن دانست و تاکید کرد: تمام آرزوی ما این است که حضرت صاحب الامر یک نظر لطف به ما داشته باشند.
مدیر حوزه های علمیه خواهران سومین مولفه طلاب را ولایت الله دانست و اضافه کرد: اگر طلاب در مسیر خوب حرکت کنند عرفان حقیقی از آن ایشان است.
وی افزود:‌ ما طلبه‌ای در اوج تسلیم هستیم و طلبگی اول به معنای مسلمان شدن است. اگر به اینجا رسیدیم هویت خود را پیدا خواهیم کرد و قطعا تاثیرگذار خواهیم بود.
•    دیدار با موسس مدیر مدرسه علمیه ملایر
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران شامگاه چهارشنبه با عزیمت به شهر ملایر با آیت‌الله فاضلیان موسس مدرسه علیمه خواهران حضرت زینب سلام الله علیها این شهر دیدار کرد.

•    دیدار با طلاب شهرهای جنوبی استان همدان
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در ادامه برنامه‌های خود در روز پنجشنبه 22 آذرماه در مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها ملایر با طلاب شهرهای جنوبی استان همدان دیدار کرد و در جمع آنان به سخنرانی پرداخت.

•    جلسه با اساتید حوزه علمیه خواهران همدان
حجت‌الاسلام و المسلمین بهجت‌پور همچنین در اساتید حوزه علمیه خواهران استان همدان در مدرسه حضرت زینب سلام الله علیها ضمن استماع دیدگاه‌های اساتید، سیاست‌های مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران را تشریح کرد.