رئیس عقیدتی هنگ مرزی شهرستان قصرشیرین:

نگاه به مردم در هنگام تبلیغ مثبت باشد

شناسه خبر : 69916

1398/03/21

تعداد بازدید : 141

نگاه به مردم در هنگام تبلیغ مثبت باشد
رئیس عقیدتی هنگ مرزی شهرستان قصرشیرین بر ضرورت نگاه مثبت به مردم در هنگام تبلیغ تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرمانشاه، حجت الاسلام والمسلمین قوانینی با ذکر روایتی از امام حسن عسکری(علیه السلام) در خصوص ویژگیهای شیعه در کتاب شریف اصول کافی گفت: پیروان و شیعیان حضرت علی(علیه السلام) کسانی هستند که برادران دینی خود را بر خود مقدم می دارند حتی اگر خود نیازمند باشند و شیعیان حضرت علی(علیه السلام) کسانی هستند که از آنچه خدا نهی کرده دوری می کنند و به آنچه خداوند امر کرده توجه دارند و آنان در تکریم و احترام برادران مومن خود به حضرت علی(علیه السلام) اقتدا می کنند.

قوانینی در ادامه گفت: چند ویژگی امام حسن(علیه السلام) در این روایت از ایشان در خصوص شیعیان بیان شده است که اولین مورد این است که شیعیان کسانی هستند که برادران دینی خود را بر خود مقدم می دارند اگر چه خودشان نیازمند باشند که شامل مسائل مختلف از جمله گذشت، ایثار و غیره می شود.

وی ادامه داد: نخستین ویژگی طلاب باید از خودگذشتگی و ایثار آنها باشدزیرا راحت طلبی با کار طلبه سازگاری ندارد و سیره مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، علما و بزرگان دینی این است که از مسائل بسیاری گذشتند.

وی اضافه کرد: دومین ویژگی شیعیان این است که آنچه خداوند امر کرده عمل می کنند و آنچه را نهی کرده انجام نمی دهند.

وی افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می فرمایند که تمام اخلاق یعنی عمل کردن، خلاصه اخلاق این است که آنچه موجب رضایت خداوند است را انجام بدهند.

حجت الاسلام والمسلمین قوانینی در پایان گفت: هنگام تبلیغ نگاه ما به مردم باید مثبت باشد و به همه به طور یکسان نگاه و سعی در برقراری ارتباط با مردم ارتباط داشته باشیم مخصوصا با آنهایی که با دین و مذهب فاصله دارند.