استاد حوزه:

حجاب موجب حفظ سلامت روانی جامعه است

شناسه خبر : 68981

1397/09/14

تعداد بازدید : 71

حجاب موجب حفظ سلامت روانی جامعه است
خانم بنارویی استاد حوزه حجاب را موجب حفظ سلامت روانی جامعه عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، خانم بنارویی در کرسی آزاد اندیشی "حجاب" که در مدرسه علمیه خواهران فاطمه ام البنین(سلام الله علیها) حاجي آباد استان هرمزگان برگزار شد، ضمن اشاره به روانشناسی رنگها بیان کرد: افرادی که به هر علتی دچار افسردگی شده اند برای ایجاد شادی و امید به زندگی و درمانشان، استفاده از رنگهای روشن به آنها توصیه می شود.
وی با اشاره به اينكه پوشيدن لباس مشكی موجب افسردگی افراد نمی شود، گفت: پوشيدن لباس مشکی متدینان در جامعه، برای رعایت باورهای اعتقادی و دینی، موجب افسردگی آنها نخواهد شد، همانطور كه افراد محجبه بسياری در سطح جامعه بدون هيچ نوع افسردگي و تنش های روحی به راحتي از چادر مشكي استفاده می كنند.
استاد حوزه با بيان اينكه هيچ دليل عقلی و نقلی بر تاثيرگذاری رنگ مشكی بر افسردگي افراد وجود ندارد، تصریح کرد: رنگ مشکی در روانشناسی رنگها، نماد اقتدار و قدرت است و شانیت هر شخص نسبت به دیگران، اقتضای پوشش با رنگ های خاص دارد.
خانم بنارویی با استناد به برخی از آیات سوره نور، تاكيد كرد: دستور به حفظ نگاه به مردان در اين سوره نشان از تحريك شدن چشم در مردان دارد و برای حفظ بانوان از نگاه های مردان، پوشش با رنگ سیاه، حکم مرز برای خانم ها را دارد.
وی با تاكيد بر اينكه طلاب الگوی برتر برای جامعه اسلامی خود باشند، خاطر نشان کرد: طلاب زمان ورود به محیط های رسمی و آموزشی به نوع رنگ و پوشش خود توجه كنند.
استاد حوزه با بيان اينكه حجاب موجب حفظ سلامت روانی جامعه است، بیان کرد : با توجه به آيات قرآن كريم، مبني بر اينكه زن ها زینت هايشان را آشکار نکنند، حجاب، پوشاندن زیبایی ها است و یک خانم طلبه با پوشیدن روسری رنگ روشن نباید زیباییهای خود را در معرض نگاه مردان نامحرم قرار دهد.