کارشناس و منتقد سینمای هالیوود:

قاعده اومانیسم و سکولاریسم در فیلم های آخرالزمانی آمریکایی اصل است

شناسه خبر : 68934

1397/09/14

تعداد بازدید : 59

قاعده اومانیسم و سکولاریسم در فیلم های آخرالزمانی آمریکایی اصل است
کارشناس و منتقد سینمای هالیوود قاعده اومانیسم و سکولاریسم در فیلم های آخرالزمانی آمریکایی یک اصل عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از تهران، آقای مستغاثی در  کارگاه آموزش کلیات نقد فیلم که با حضور ده ها نفر از طلاب به همراه نقد و بررسی فیلم مومیایی محصول 2017 هالیوود در سالن فرهنگی موسسه آموزش عالی حضرت قاسم بن الحسن(علیهماالسلام) با کوشش معاونت فرهنگی برگزار شد، به نقد و بررسی فیلم های هالیوود با موضوع آخرالزمان پرداخت و گفت: سینمای جهان آمریکا سینمای ایدئولوژیک است و از زمان قرون وسطی پایه ریزی شده است.

مستغاثی افزود: منجی از دید این سینما حضرت مسیح نیست بلکه جنبه مادی مانند ماشین، زن،  بچه، رئیس جمهور آمریکا و غیره دارد.

کارشناس و منتقد سینمای هالیوود ادامه داد: فیلم های هالیوود که 70 درصد آنها فیلم های آخرالزمان است، از یک سری فرمولها پیروی می کنند؛ به عنوان مثال در اینگونه فیلم ها دنیایی خراب و نابسامان به تصویر کشیده می شود وعامل این خرابی یک فرد با نام آنتی کراس (بد و خرابکار) است که اکثرا این افراد شرقی و آسیایی هستند، در این وضعیت یک منجی  و یک برگزیده که اکثرا آمریکاییست در برابر این خرابی ها و نابسامانی ها می ایستد.

وی افزود: دو قاعده ی اومانیسم (انسان گرایی) و سکولاریسم(جدایی دین از سیاست) در تمام فیلم های آخرالزمانی اصل می باشد و خدا در این نوع فیلم ها جایگاهی ندارد.

 مستغاثی در پایان با نقد و بررسی فیلم مومیایی محصول 2017 هالیوود گفت: مهمترین نکته در این فیلم دیالوگ انتهایی آن است که برای از بین بردن یک هیولا به یک هیولای دیگر نیاز است که آنها مسلمانان و شیعیان را هیولا می دانند و کسانی می توانند این هیولا را از بین ببرند که از جنس خودشان باشند و شکل گیری گروه داعش نیز از این دیدگاه سرچشمه می گیرد.