عضو هیئت امناء مدرسه علمیه خواهران نرجس خاتون(س) شاهين شهر:

طلاب مهارت مديريت زمان را فرا بگیرند

شناسه خبر : 68859

1397/09/13

تعداد بازدید : 64

طلاب مهارت مديريت زمان را فرا بگیرند
عضو هیئت امنای مدرسه علمیه خواهران نرجس خاتون(سلام الله علیها) شاهين شهر، فراگیری مديريت زمان را برای طلاب ضروری خواند و گفت: در سال های طلبگی طلاب بايد برخی مهارت های فردی را به عنوان يك انسان مؤمن كسب كنند.
به گزارش خبرگزاری کوثر از اصفهان، به گزارش خبرگزاری کوثر از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ربیعی در نشست اخلاقی با موضوع«اخلاق و آداب طلبگی» که با حضور اساتید، کادر و طلاب، در مدرسه علمیه خواهران نرجس خاتون(سلام الله علیها) شاهين شهر برگزار شد، گفت: طلبگی فرصت و لطفی از جانب حضرت حق است زیرا در اين فضای نورانی در محضر اساتيدی هستيد كه راه آشنايی با معارف دين را باز كرده و موجب آشنايی شما با معارف دينی می شوند.
 
وي ادامه داد: در سال های طلبگی طلاب باید برخی از مهارت های فردی را به عنوان يك انسان مؤمن كسب كنند و مقيد به اين مهارت ها باشند.
 
استاد حوزه با بیان اینکه اولين مهارتی كه طلاب بايد ياد بگيريد، مهارت مديريت زمان است، افزود: اينکه چگونه برنامه ريزی داشته باشيد و كارهای مورد نظر خود را يادداشت كرده تا زمان به بطالات گذرانده نشود از مهارت های مدیریت زمان است.
 
وي تاكيد كرد: در مسائلی مانند عبادت، تحصيل علم و موارد ديگر مواظب باشيد گرفتار افراط و تفريط نشويد یعنی زیاد سخت نگيريد كه زده شويد و چندان خيلي راحت و آسان  نیز نگيرد.
 
حجت الاسلام و المسلمین ربيعي با بیان اینکه دو عامل رفتار و اخلاق خوب می تواند در جذب افراد به دين تاثير گذار باشد، افزود: همچنين ارتباط عميق نیز می تواند در جذب افراد به دین مؤثر باشد بنابرین حسن معاشرت داشته باشيد.
 
وي، دوري از افراد بدبين را توصيه كرد و افزود: در راه دين ممكن است واكنش منفی از افراد ديده شود که اين امر به دلیل اطلاعات كم افراد است بنابرین در مقابل اينگونه افراد صبر پيشه كنيد و با مهرباني و خوش رفتاري آنها را با واقعيت آشنا سازید.